Zakopane, Podhale

i

Autor: pexels

Czeka nas jesienna majówka w Zakopanem. Podhale zapełni się turystami!

2021-11-10 9:56

Wszystko wskazuje na to, że długi listopadowy weekend Polacy w dużej mierze spędzą na wyjazdach. Ich celem jest między innymi Zakopane. Pod Giewontem nie ma już praktycznie wolnych miejsc.

Listopad raczej nie jest popularnym miesiącem na urlopowe wypady. Pogoda lubi rozczarować, na niebie częściej widzimy chmury niż słońce. Temperatura również nie rozpieszcza. Tegoroczny listopad może być jednak inny. W Zakopanem szykuje się jesienna majówka. Podhale znów będzie oblegane, na co wskazuje liczba zajętych miejsc noclegowych. Na zbliżający się długi weekend (11-14 listopada) w wielu ośrodkach pod Giewontem próżno już szukać wolnych miejsc noclegowych.

Otwarty trening curlingu w Krakowie.

Myślę, że zapowiada się dość duży najazd turystów. Rzadko zdarzą się, żeby w listopadzie było aż tak duże zainteresowanie. Jak na listopad jest jeszcze dość ciepło, więc myślę, że dużo ludzi chce wykorzystać jeszcze ten czas niezimowy - mówi Łukasz Filipowicz, prowadzący ośrodek hotelowy w centrum Zakopanego.

Jeśli tylko pogoda dopisze, to na pewno dużo osób będzie, bo faktycznie ilość gości, która rezerwuje, ciągle dopytuje i planuje przyjazd - gwarantuje atmosferę Majówkową. Wydaje się, że wszystkie kategorie mają wzięcie, nawet dziś jadąc z Kościeliska, widziałem wiele obiektów, które zazwyczaj o tej porze w ogóle nie pracują, to pojawili się w nich właściciele. Uruchomione zostaną więc nie tylko znane obiekty i te w centrum miasta, ale też "chaty u Gazdy", daleko od miasta - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Pogoda w długi weekend: Zakopane

Jaka pogoda w długi weekend w Zakopanem? Najbliższe dni na Podhalu zapowiadają się w większości pogodnie. Słońce powinno przeważać na niebie od czwartku do soboty. Dopiero w niedzielę spodziewane jest większe zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Chłodniej będzie w nocy. Temperatura będzie wahać się od 2 do 4 stopni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE