Czarne strefy w miejsce narodowej kwarantanny? Czym są? Kraków i Małopolska tam trafią

2020-11-14 14:13 nm
Czarne strefy w miejsce narodowej kwarantanny? Czym są? Kraków i Małopolska tam trafią
Autor: Pixaby Czarne strefy w miejsce narodowej kwarantanny? Czym są? Kraków i Małopolska tam trafią

Czarne strefy zamiast kwarantanny narodowej? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że narodowego lockdownu nie będzie. W zamian mogą zostać wprowadzone czarne strefy. Czym są? Na ten moment może znaleść się w nich Kraków i Małopolska. O co dokładnie chodzi? Szczegóły na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Czarne strefy w Polsce w zamian za narodową kwarantannę?
  2. Kraków i Małopolska w czarnej strefie. O co chodzi?
  3. Czarne strefy w Polsce. Jakie obostrzenia?

Czarne strefy w Polsce w zamian za narodową kwarantannę?

Koronawirus w naszym kraju nie zwalnia. Od dłuższego czasu liczba dziennych zakażeń przekracza 20 tys. W poprzednim tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli liczba nowych zachorowań będzie utrzymywać się w granicach 27-29 tys. zakażeń przez tydzień, to czeka nas narodowa kwarantanna. Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone?

Więcej przeczytacie o tym tutaj:

Jak będzie wyglądać kwarantanna narodowa? Ile może potrwać? Ekspert nie ma dobrych wieści

ESKA XD #010

Kraków i Małopolska w czarnej strefie. O co chodzi?

I choć premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, 12 listopada, że póki co wizja kwarantanny narodowej się oddala, nie oznacza, że unikniemy obostrzeń. Innym rozwiązaniem może być tzw. wprowadzenie czarnych stref. Obejmą one te województwa, w których wskaźnik nowych zakażeń średniej z 7 dni na 100 tys. mieszkańców przekroczy poziom 70. Kilka regionów taki wyznacznik już przekroczyło. Wśród nich jest m.in. Małopolska, której wskaźnik wynosi 77,4.

Czarne strefy w Polsce. Jakie obostrzenia?

Jakie obostrzenia czekają nas, jeśli Kraków i Małopolska znajdą się w czarnej strefie? Prawdopodobnie będą to te, których możemy spodziewać się w przypadku narodowej kwarantanny. Chodzi tu m.in. o zakaz przemieszczania się, zamknięcie dużego sektora gospodarki czy zakaz zgromadzeń.

Posłuchaj o czarnych porzeczkach, poznaj ich zdrowotne właściwości. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.