Pogoda na weekend 1-2.04. Cyklon Markus uderzy w Polskę

i

Autor: unplash/screen wxcharts Pogoda na weekend 1-2.04. Cyklon Markus uderzy w Polskę

pogoda

Cyklon Markus nad Polską. Czeka nas ponowne uderzenie zimna w weekend!

2023-03-31 11:19

Wszystko wskazuje na to, że zima nie chce nas na dobre opuścić. W weekend w Polsce szaleć będzie cyklon Markus. Przyniesie nam znaczne ochłodzenie, a nawet opady śniegu. Kiedy znów zrobi się ciepło?

Cyklon Markus uderzy w Polskę. Jaka czeka nas pogoda w weekend? [1-2 kwietnia]

Zima wciąż nie powiedziała ostatniego słowa. Choć w kalendarzu od kilkunastu dni mamy wiosnę, to w najbliższy weekend nie bardzo ją poczujemy. Pogodę w Polsce opanuje cyklon Markus. A ten mocno namiesza. W sobotę, 1 kwietnia na przeważającym obszarze kraju możemy spodziewać się opadów deszczu, które na północy, w centrum oraz na północnym wschodzie będą obfite. Więcej przejaśnień wystąpi tylko na południu i południowym wschodzi. Najzimniej będzie nad morzem - około 4 st. C. Najcieplej w Rzeszowie - 12 st. C.

Pogoda pogorszy się jeszcze w niedzielę, 2 kwietnia. Opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem spodziewane są w całym kraju. Spadnie też temperatura. Na północy Polski możemy spodziewać się od 3 do 6 st.C. Najcieplej będzie w Rzeszowie oraz w Lublinie - 8 st. C.

Wiosna 2023 w Polsce. Kiedy zrobi się ciepło?

Czy w najbliższym czasie czeka nas powrót wiosny w pełnym wydaniu? Kiedy zrobi się ciepło? Niestety na lepszą pogodę będziemy musieli poczekać. Początek tygodnia zapowiada się z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Musimy też przygotować się na kolejne spadki temperatury. W nocy chwyci mróz, na Podhalu do nawet -11 stopni.

Kiedy zrobi się ciepło? Pogoda zacznie poprawiać się w czwartek, 6 kwietnia. W zdecydowanej części kraju można liczyć wtedy na słońce. Wyjątkiem będą Suwałki - tam przewidywane są opady deszczu ze śniegiem oraz tylko 1 stopień powyżej zera. Na pozostałej części kraju od 6 na północy i północnym wschodzi, do nawet 11 stopni w Krakowie, Katowicach czy Opolu.

Jarmark wielkanocny w Krakowie. Co można kupić? Jak wyglądają ceny? Sprawdziliśmy

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie