Cracovia z utrzymaniem, Wisła na ostateczne świętowanie będzie musiała jeszcze poczekać

2021-05-03 22:52 ŁM
PKO Ekstraklasa
Autor: CyfraSport PKO Ekstraklasa

Piłkarze Cracovii są już pewni utrzymania w Ekstraklasie. Dzięki wygranej 1:0 z Górnikiem Zabrze Pasy mają, na dwie kolejki przed końcem sezonu, bezpieczną przewagę nad miejscem spadkowym. Takiego komfortu po bezbramkowym remisie z Legią Warszawa nie ma jeszcze Wisła Kraków, choć szanse na spadek Białej Gwiazdy są czysto matematyczne.

- Trener Peter Hyballa podkreślał po ostatnim spotkaniu, że punkt wywalczony na boisku Mistrza Polski jest bardzo ważną zdobyczą. Jego słowa się sprawdziły, ponieważ remis praktycznie zagwarantował jego drużynie utrzymanie w Ekstraklasie. Trener Białej Gwiazdy nie szczędził jednak też gorzkich słów po 28. kolejce Ekstraklasy. 

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

- Jak się nie potrafi zdobywać goli, z czym mamy problem od dłuższego czasu, to zostaje bronić swojej bramki. Udało się nam to na szczęście zrobić, bo ten punkt z Legią będzie zapewne kluczowy w kwestii utrzymania - podsumowywał Peter Hyballa. 

Mniej krytycznie po ostatnim meczu ligowym wypowiadał się trener Pasów Michał Probierz. Pochwalił swoich zawodników za piękną akcje, po której padł gol i podziękował także wszystkim za wykonanie celu, jakim było utrzymanie w lidze. 

- Największym spokojem wykazał się prezes Filipiak, ponieważ wspierał mnie na każdym kroku i stawał w obronie drużyny w obliczu wielu problemów. Ten sezon jest na tyle komiczny, że nawet nasz masażysta doznał kontuzji. Nie wiem czy się śmiać, czy płakać, takiego sezonu chyba jeszcze w karierze nie miałem - mówił trener Probierz po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze.

Dla Cracovii wygrana z Górnikiem była już czwartym spotkaniem z rzędu bez straty gola. Pasy przed końcem sezonu czekają jeszcze dwa spotkania, w których piłkarze z Krakowa zmierzą się Lechią Gdańsk i Wartą Poznań. Natomiast Wisła zagra z Lechem Poznań oraz Piastem Gliwice. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!