Cracovia walczy o punkty! „Pasy” zagrają w Kielcach

i

Autor: Cracovia.pl

Cracovia walczy o punkty! „Pasy” zagrają w Kielcach

2023-02-06 10:27

W poniedziałek, 6 lutego Cracovia zagra o kolejne punkty w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Jacka Zielińskiego zamkną 19. kolejkę ligowych rozgrywek w Kielcach. „Pasy” wygrały swoje pierwsze spotkanie w ramach rundy wiosennej, a teraz mają szansę na rozpoczęcie nowej serii zwycięstw. Czy Krakowianie znów sięgną po trzy punkty?

Z kim zagra Cracovia?

W poniedziałek, 6 lutego „Pasy” zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. To dobre wiadomości dla kibiców. W ostatnich pięciu meczach pomiędzy zespołami Cracovia wygrywała aż cztery razy. Ostatni raz na Suzuki Arena w Kielcach „Pasy” wygrały w 2018 roku, pokonując gospodarzy 1:0.

W poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy Cracovia sięgnęła po trzy punkty pokonując Górnika Zabrze 2:0, zaś Korona musiała uznać wyższość Legii Warszawa, która pokonała Kielczan 3:2.

W tym momencie „Pasy” zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów. To znacznie lepszy wynik niż obecna pozycja Koroniarzy, którzy zajmują ostatnie miejsce w lidze. Kielczanie zgromadzili 13 punktów, wygrali trzy mecze, a przegrali aż 11.

Co ważne, trener Cracovii Jacek Zieliński będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy są aktualnie w treningu. Do kadry meczowej wraca Takuto Oshima. Jak dotąd oba zespoły grały ze sobą 49 razy, a oba kluby odnotowały po 16 zwycięstw.

Pierwszy gwizdek arbitra Krzysztofa Jakubika zaplanowano na godz. 19:00.

Piotr Jarosz komentuje kontrowersje po FAME MMA 17

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Największe kujony zdobędą maksymalnie 8/10

Pytanie 1 z 10
W którym województwie żyje najwięcej łosi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE