Cracovia liderem PHL. Dziewiąte z rzędu zwycięstwo „Pasów”

Autor: Cracovia-hokej.pl Cracovia liderem PHL. Dziewiąte z rzędu zwycięstwo „Pasów”

Cracovia w świetnej formie. "Pasy" liderem PHL

2022-11-21 9:53

Trwa fantastyczna seria hokeistów Comarch Cracovii. W niedzielę, 20 listopada, w meczu 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi Krakowianie wygrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ, zapewniają sobie pozycję lidera. To dziewiąta z rzędu wygrana "Pasów".

Kibice mogą się tylko cieszyć z ostatnich występów hokeistów Comarch Cracovii, którzy odnieśli dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem trzy punkty udało się zdobyć w Nowym Targu, gdzie „Pasy” pokonały Podhale 3:2. W pierwszej tercji padły dwie bramki – w 12. minucie na prowadzenie wyszła Cracovia po golu, którego strzelił Jiří Gula. Gospodarze odpowiedzieli pięć minut później trafieniem Fabiana Kapicy.

W drugiej odsłonie meczu na prowadzenie ponownie wyszły „Pasy”. Gola zdobył Martin Kasperlík. Ostatnie dwadzieścia minut gry także były emocjonujące. Podhale wyrównało w 44. minucie spotkania po akcji Ołeksieja Worony. Decydującą, a zarazem zwycięską bramkę dla Cracovii zdobył podczas gry w przewadze Roman Rác.

Krakowianie są liderami Polskiej Hokej Ligi z 44 punktami na koncie i już we wtorek, 22 listopada mogą powiększyć swoją przewagę. Na lodowisko przy ul. Siedleckiego przyjedzie GKS Katowice.

Tauron KH Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

0:1 Jiří Gula - Vojtěch Polák, Aleš Ježek (11:49)

1:1 Fabian Kapica - Ołeksij Worona (16:13)

1:2 Martin Kasperlík - Marek Račuk, Saku Kinnunen (27:50, 5/4)

2:2 Ołeksij Worona (44:11, 5/4)

2:3 Roman Rác - Saku Kinnunen (54:48, 5/4)