Paliwo

i

Autor: Pixabay/ planet_fox

Paliwo

Coraz niższe ceny paliw na stacjach w Polsce. Czy ten trend się utrzyma w najbliższych tygodniach?

2024-05-16 7:40

Po spadkach cen hurtowych paliw, na stacjach benzynowych ceny także spadają - informuje w środę portal e-petrol.pl. Według jego danych, w ciągu tygodnia średnia cena paliw, w zależności od rodzaju spadła o 2-4 grosze na litrze. Jakie ceny za benzynę, diesel i LPG zobaczymy w nadchodzącym czasie? Szczegóły w naszym artykule.

Ceny paliw w Polsce idą stopniowo w dół. Ile zapłacimy za benzynę, diesel i LPG?

Według portalu, najbardziej - o 4 grosze na litrze spadła średnia ogólnopolska cena diesla, która wynosi aktualnie 6,64 zł za litr. Benzyna 95 i autogaz są tańsze w porównaniu do początku maja o 2 grosze i dziś za ich litr płaci się odpowiednio 6,62 i 2,82 zł.

Jak zauważa e-petrol.pl, dystans cenowy pomiędzy benzyną 95 wynosi już tylko 2 grosze na litrze.

Gdzie są najdroższe i najniższe ceny paliw w Polsce?

Zgodnie z danymi portalu, najniższe ceny na stacjach paliw notuje się w tym tygodniu na Warmii i Mazurach. Średnie ceny benzyny 95, diesla i LPG wynoszą tam odpowiednio 6,53, 6,54 i 2,70 zł za litr. Taką samą średnią cenę oleju napędowego - 6,54 zł za litr notuje się na stacjach województwa śląskiego. 

Najdrożej jest natomiast na Kujawach i Pomorzu, gdzie za litr benzyny 95 i oleju napędowego płaci się średnio 6,74 i 6,72 zł.

Kierowca autobusu MPK zginął po zderzeniu z innym autobusem

Protestowali przed urzędem miasta w Gdyni. "Szczurek, oddaj za paliwo!"