Sklep Puchatek na os. Podwawelskim

i

Autor: Aleksandra Wasilewska Sklep "Puchatek" na os. Podwawelskim

Coraz cięższa sytuacja krakowskich przedsiębiorców. Po 20 latach działalności zamyka się kolejny sklep w centrum miasta

2022-10-13 23:23

Kolejny sklep na osiedlu Podwawelskim zamyka się. Działający od 20 lat ogólnospożywczy sklep "Puchatek" kończy swoją działalność. Powodem jest galopująca inflacja i w ich przypadku wzrost rachunków za energię o blisko 600 %. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja u małych przedsiębiorców na jednym z największych krakowskich osiedli.

Pandemia, kolejno wojna w Ukrainie, galopująca inflacja i dramatycznie rosnące ceny energii. Klienci coraz częściej ograniczają swoje zakupy bądź rezygnują z ich szukając oszczędności. Przekłada się to na prosperowanie małych osiedlowych sklepów. Jeden z nich, ogólnospożywczy sklep "Puchatek" zamyka się po 20 latach działalności.

Powiem tak: w ciągu trzech miesięcy prąd nam wzrósł o prawie 600 procent. Jak teraz zapowiedzieli kolejne podwyżki, to niestety, myśmy nawet nie spodziewali się - chcieliśmy zostać chociaż do końca grudnia. Niestety, w takiej sytuacji zadecydowaliśmy, że będziemy działać tylko do końca października - mówi właścicielka sklepu "Puchatek" przy ulicy Kapelanka.

Zdaniem ekonomistów sytuacja z pewnością zatrzyma się, ale nie wróci do tego co było. To, którzy przedsiębiorcy przetrwają zależy od nas samych, zatem wspierajmy ich.

Może warto pomyśleć o tym, że znam ten sklep przez lata, znam jego właściciela, wiem jak prowadzi biznes, ufam tej osobie i ją lubię. Myślę, że też na zasadzie takiej zwykłej lojalności i przyjaźni warto korzystać z ich usług - mówi prof. Krzysztof Machaczka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Nad wszystkimi sklepikarzami unosi się widmo podwyżek cen prądu i towarów w hurtowniach. Natomiast sklep "Puchatek" można odwiedzić do końca października.

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 60-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Tajemnicę jakiego, rzekomo nawiedzonego miejsca starali się odkryć bohaterowie serialu "Barbara i Jan"?
Wnętrze stworzone do odpoczynku
Sklepy na Podwawelskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE