Co dalej z linią autobusową do osiedla Avia? Głos należy do mieszkańców!

2021-09-27 21:16
Więcej betonu na osiedlu Avia w Czyżynach. Urząd Miasta przegrywa w sądzie
Autor: Screen: Youtube/Nowa Huta w telefonie

Zarząd Transportu Publicznego zapowiada konsultacje społecznej w sprawie uruchomienia nowej linii autobusowej do os. Avia. Poprzednie, zorganizowane przez Radę Dzielnicy Czyżyny i mieszkańców wykazały, że ci stanowczo sprzeciwiają się temu pomysłowi.

Zdaniem przedstawicieli ZTP takie wyniki były spowodowane w dużej mierze nieprawdziwymi informacjami na temat likwidacji miejsc postojowych pod nowe przystanki. Stąd pomysł na konsultacje, w których wezmą udział wyłącznie mieszkańcy osiedla.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o autobusie na os. Avia

To nie będzie normalna ankieta, którą można sobie wypełnić z każdej lokalizacji. Użyjemy geolokalizacji, tak, by tylko mieszkańcy Avii mogli zagłosować za tym, czy chcą, czy nie chcą tego autobusu - wyjaśnia Sebastian Kowal z ZTP. 

Ankietę będzie można wypełnić online bądź w siedzibie Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. Kiedy będzie gotowa nie wiadomo. Według zapowiedzi urzędników, autobus miał rozpocząć kursowanie pod koniec wakacji.

Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?

Quiz. Pomidorowa bitwa i mieszkanie ze zwłokami. Z jakiego kraju pochodzą te zwyczaje?

Pytanie 1 z 10
La Tomatina, czyli słynna bitwa pomidorowa odbywa się w:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE