City Helpers

i

Autor: Kuba Kusy

City Helpersi pomogą turystom przyjeżdżającym do Krakowa

2021-06-29 16:03

Kraków rozpoczyna pilotażowy program City Helpers. Wzorem Wenecji, Dubrownika czy Amsterdamu, już w lipcu na ulicach Starego Miasta i Kazimierza pojawią się odziane w T-shirty z napisem „How can I help you?” osoby odpowiedzialne za pomaganie turystom odwiedzającym Kraków.

Do ich zadań będzie należało nie tylko informowanie o tym, co warto zobaczyć, gdzie dobrze zjeść, lecz także ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami przedsiębiorców czy reagowanie na niewłaściwe zachowania. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o miejskich pomocnikach:

Z nikim nie będziemy się szarpać, nikogo z rynsztoka wyciągać, natomiast, gdy uda nam się nawiązać kontakt to powiemy: przeholowałeś, tu wszędzie są kamery, za chwilę pojawi się tu policja lub straż miejska i zabawa zakończy się mandatem - wyjaśnia Marcin Moszczyński, przewodnik po Krakowie i City Helper. 

Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta ds. kultury wyjaśnia, że miejscy pomocnicy mają utrwalać wizerunek Krakowa, jako miasta gościnnego i otwartego.

Wracamy do epoki sprzed masowej turystyki, do początku lat dwutysięcznych, gdy zapytanie: "how can I help you?" było najważniejszym zapytaniem tego miasta, kwintesencją gościnności i otwartości - mówi. 

City Helpers będą pracować od czwartku do soboty w godzinach nocnych, a w niedziele od południa do 20.00. Ich pracę będzie można ocenić za pomocą specjalnie przygotowanej w tym celu aplikacji. 

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?