Chciał polecieć do Tel Awiwu. Okazało się, że był poszukiwany. Kolosalna grzywna

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Zdjęcie poglądowe

Chciał polecieć do Tel Awiwu. Okazało się, że był poszukiwany. Kolosalna grzywna

2023-01-31 14:57

Karpacki Oddział Straży Granicznej we wtorek, 31 stycznia poinformował o zatrzymaniu, do którego doszło na lotnisku w Krakowie-Balicach. Mężczyzna chciał lecieć do słonecznego Tel Awiwu, drugiego pod względem wielkości miasta Izraela. Podróż zapewne przebiegłaby pomyślnie gdyby nie fakt, że był…poszukiwany.

Co wydarzyło się na lotnisku?

Karpacki Oddział Straży granicznej poinformował we wtorek, 31 stycznia o interwencji, do której doszło w miniony weekend, podczas której zatrzymano mężczyznę.

- 64-latek był poszukiwany przez Policję w Świebodzicach, celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Nowej Huty – informuje karpacki oddział SG.

Ponadto na mężczyźnie ciążyła kara 175 dni pozbawienia wolności w związku z zaległościami podatkowymi oraz… 225 dni aresztu za oszustwa podatkowe.

Sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia zatrzymanego do zakładu karnego w przypadku, gdy ten wpłaci grzywnę w wysokości… 57 tysięcy złotych! Co ciekawe, zatrzymany postanowił skorzystać z tej możliwości, a po wpłacie został zwolniony.

"Pracownica" ZUS oszukała 81-latkę

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 70.? Quiz! “Janosik”, “07 zgłoś się” i inne kultowe tytuły!

Pytanie 1 z 10
Gdzie rozpoczyna się podróż bohaterów serialu "Podróż za jeden uśmiech"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE