Chciał kupić leki dla konia. Farmaceutka uznała, że to... na poronienie. Wezwano policję

i

Autor: Flickr/Pixabay

Chciał kupić w aptece lek na receptę dla konia. Skończył na komisariacie

2023-03-18 11:06

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednej z małopolskich aptek. Mężczyzna wybrał się tam po lek dla konia. Okazało się, że służy także do… wywoływania poronień. Farmaceutka poinformowała o tym policję, a klient trafił na… komisariat. Mundurowi wyjaśniają kuriozalną sytuację.

Chciał kupić lek dla konia. Skończył na komisariacie

O kuriozalnej sytuacji, do jakiej doszło w Małopolsce poinformował krakowski sędzia, dr Maciej Czajka. Według przedstawionej przez niego relacji mężczyzna wybrał się do apteki, aby kupić lekarstwo na wrzody dla konia przepisane przez weterynarza.

Po przedstawieniu stosownej recepty farmaceutka miała… odmówić wydania leku, ponieważ ten służy również do… wywoływania poronień i może posłużyć do wykonania zabiegu aborcji. Następnie pracownica apteki miała… zawiadomić policję.

- Tak, tak - został przed chwilą zatrzymany w aptece przez Policję, że chce wywołać poronienie. Zorganizowaliśmy pomoc prawną – pisze na Twitterze Maciej Czajka.

Mężczyzna miał zostać przewieziony na komisariat. Został zatrzymany i przesłuchany. Kuriozalną sytuację skomentowała małopolska policja.

- Proszę nie szerzyć fake newsów. Pracownik apteki powiadomił nas o podejrzeniu sfałszowania recepty. Po potwierdzeniu przez nas u weterynarza, że wszystko się zgadza zwolniono zatrzymanego – napisała na Twitterze małopolska policja.

Po częściowym wyjaśnieniu sprawy ponownie skomentował ją Maciej Czajka.

- Zgodnie z obietnicą piszę. Nie odnoszę się do zasadności zatrzymania…. Sprawa wygląda kuriozalnie na różnych poziomach. Rzeczywistym powodem zawiadomienia było podejrzenie wykorzystania recepty „dla konia” w celach poronnych – poinformował.

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

QUIZ. Wpadki językowe gorsze niż grzechy główne. 9/12 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Pewnego razu podczas składania przysięgi w Trybunale Konstytucyjnym językoznawcy mieli palpitacje serca... Która forma jest poprawna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE