Chcesz iść do kościoła w Wielkanoc? Musisz się zapisać! W niektórych kościołach brakuje już miejsc!

2021-03-30 15:04
Chcesz iść do kościoła w Wielkanoc? Musisz się zapisać! W niektórych kościołach brakuje już miejsc!
Autor: Pixaby Chcesz iść do kościoła w Wielkanoc? Musisz się zapisać! W niektórych kościołach brakuje już miejsc!

Wielkanoc 2021 odbywać się będzie w wysokim reżimie sanitarnym. W kościołach obowiązuje limit miejsc: 1 os. na 20 mkw. W związku z tym parafie w Krakowie prowadzą zapisy na uczestnictwo w Triduum Paschalnym. Zainteresowanie jest ogromne! W niektórych zabrakło już miejsc!

Wielkanoc Kraków. Jakie obostrzenia na święta?

Przypomnijmy, że od soboty, 27 marca w Polsce obowiązuje twardy lockdown. Wraz z nim wprowadzono nowe restrykcje. W tym m.in. zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich, limity w sklepach (pow. 100 mkw. - 1 os. na 20 mkw), zamknięto też żłobki i przedszkola.

Dodajmy, że powyższe nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem dołączyły już do tych wcześniejszych, czyli m.in. zamknięcia hoteli, ośrodków kultury czy kin, zamkniętych siłowni. Wszyscy uczniowie odbywają naukę zdalnie. Restauracje oferują posiłki tylko na wynos. W galeriach handlowych otwarte są tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

Zmiany obejmują także kościoły i miejsca kultu religijnego. Może w nich przebywać 1 os. na 20 mkw. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu - 1,5 metra pomiędzy pozostałymi wiernymi. Konieczne jest również zakrywanie ust i nosa.

Jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc? Spytaliśmy o to mieszkańców Lublina

Zapisy na Triduum Paschalne w Krakowie. W niektórych parafiach brakuje już miejsc

Okazuje się, że wprowadzenie limitów w kościołach może być sporym utrudnieniem. Wiele wskazuje na to, że wierni zamierzają ochoczo udać się na msze święte w okresie Wielkanocy. Z tego względu niektóre parafie w Krakowie wprowadziły zapisy dla osób, które chcą wewnątrz świątyni uczestniczyć w poszczególnych dniach Triduum Paschalnego. Zainteresowanie jest ogromne. W parafii św. Anny w Krakowie padły serwery! Problem został jednak szybko rozwiązany.

Nie spodziewaliśmy się takiej ilości osób, bardzo przepraszamy. Próbujemy wyjść z tej sytuacji technicznej - taki komunikat pojawił się na Facebooku parafii w miniony poniedziałek

To jednak jeszcze nie wszystko. U Dominikanów zakończono już zapisy na Triduum Paschalne. Ogromne zainteresowanie sprawiło, że limit został już wyczerpany.

Wiernym, którzy się zapisali, przypominamy, że wejście do bazyliki możliwe będzie 45 minut przed rozpoczęciem liturgii, wcześniej bazyliki będzie zamknięta - czytamy w poście.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE