Finanse

Ceny parkowania w Krakowie biją rekordy. jakie są opłaty za postój w innych miastach?

2023-03-29 8:02

Strefy płatnego parkowania to temat drażliwy dla mieszkańców wielu największych polskich miast. Są jednak miejsca, gdzie cena postoju jest akceptowalna, a nawet tania, patrząc na inne rejony polski, w których koszt pozostawienia samochodu jest absurdalnie wysoki. Sprawdziliśmy, w którym mieście w skali kraju parkowanie jest najdroższe.

Gdzie za parkowanie zapłacimy najwięcej?

Prawdopodobnie wielu kierowców pomyśli, że najdroższe strefy parkowania obowiązują w Warszawie. Nic bardziej mylnego, bo stolicę Polski przebija wiele innych, zdecydowanie mniejszych miast. Powodów do zadowolenia z pewnością nie mają mieszkańcy Krakowa, a tym bardziej turyści, którzy udają się w podróż pod Wawel. Ceny stref płatnego parkowania ułożyliśmy w kolejności od najniższej do najwyższej na podstawie informacji portalu „Elektromobilni.pl”. Ile trzeba zapłacić za miesiąc parkowania w Krakowie, a ile w Warszawie, Poznaniu czy Gliwicach? Sprawdźcie w naszym materiale.

Czy można parkować taniej?

Zgodnie z prawem za parkowanie w strefach miejskich nie muszą uiszczać opłaty pojazdy służb (ratunkowych czy mundurowych), autobusy szkolne a także… pojazdy elektryczne. Właściciele takich samochodów są zwolnieni z opłat ze względu na stosowany napęd. Takie pojazdy są promowane jako ekologiczne i stają się coraz bardziej popularne. Chętni muszą jednak wziąć pod uwagę koszt zakupu samego „elektryka”, który często jest wysoki.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof KWIATKOWSKI

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE