Ceny paliw na lato 2023. Będzie obniżka na Orlenie. Ile?

i

Autor: Lukasz Gdak/East News Ceny paliw na lato 2023. Będzie obniżka na Orlenie. Ile?

transport

Będzie potężna obniżka cen paliw na lato. Padły konkretne kwoty. Jest jednak haczyk!

2023-06-03 10:21

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To czas, gdy wiele osób planuje wyjazdy, w tym także samochodem. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Jak podaje "Rzeczpospolita", Orlen planuje obniżki cen paliw na lato. Podano już konkretne kwoty, ale jest jeden haczyk. Ile będzie można zaoszczędzić?

Ceny paliw na lato 2023. Będzie obniżka na Orlenie. Ile?

Wedle doniesień "Rz", wkrótce "Orlen zamierza wystartować z wielką akcją promocyjną obejmującą zniżki za tankowanie paliw płynnych oferowanych na krajowych stacjach". Kierowcy mają otrzymać 30 gr zniżki za każdy litr kupionego diesla i benzyny, ale tylko do określonego limitu tankowań.

Nowi i dotychczasowi uczestnicy programu lojalnościowego Orlen Vitay prawdopodobnie będą mogli dostać 30 gr rabatu za litr diesla i benzyny – wynika z naszych informacji. Nie będzie można jednak tankować do woli. W sprawie określenia limitu zakupów z rabatami prowadzone są jeszcze analizy. Te – jak ustaliliśmy – są na ostatniej prostej i wkrótce Orlen ma ujawnić szczegóły - czytamy.

Jakie ceny paliw w lato 2023? Czy inne stacje też wprowadzą akcje promocyjne?

Jak wskazano, "co do zasady akcja promocyjna Orlenu, dotycząca wakacyjnych rabatów ma być bardzo podobna, albo wręcz identyczna, do tej przeprowadzonej rok temu".

Akcja Orlenu zapewne będzie miała duży wpływ na całą branżę i dystrybutorów paliw. Rok temu podobne wakacyjne akcje promocyjne jak Orlen (a niektóre nawet lepsze) zorganizowały m.in. sieci BP, Shell, Circle K. oraz Moya. Część firm, w tym płocki koncern, nawet je przedłużyła - podkreśla gazeta.

Orlen zapytany przez "Rzeczpospolitą" o szczegóły tegorocznej wakacyjnej oferty paliwowej odpisał, że "o wszystkich akcjach promocyjnych informuje najpierw za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji". "Z kolei pytany o efekty ubiegłorocznej akcji, w tym czy i o ile wzrosła liczba klientów Orlenu oraz ile zatankowali paliw, podał, że tego rodzaju danych nie ujawnia" - czytamy.

Tłumy w Tatrach. Słoneczna pogoda przyciągnęła turystów na szlaki! Zobaczcie zdjęcia

Wielka akcja policji w Krakowie. Interweniowali antyterroryści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE