Ceny ozdób świątecznych w Krakowie. Ile trzeba za nie zapłacić?

2022-12-24 8:52

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Supermarkety, sklepy i lokalni wystawcy rozpoczęli już sprzedaż choinek i naturalnie ozdób, którymi możemy upiększyć nasze drzewka. Jakie są ceny ozdób świątecznych? Sprawdzicie w naszym materiale.

Ozdoby świąteczne. Gdzie można je kupić?

Bombki, lampki, stroiki, gwiazdki czy śnieżynki – wszystkie najpopularniejsze ozdoby choinkowe są już dostępne w większości sklepów. Nie przeoczymy ich w najmniejszych lokalach ale też w największych miejskich supermarketach. Co ważne, oferta świąteczna rozrasta się z każdym dniem. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, jest w czym wybierać.

Ile kosztują ozdoby świąteczne w 2022 roku?

Nie od dziś wiemy, że Polacy od miesięcy zmagają się z szalejącymi cenami i rosnącą inflacją. Naturalnie wpłynęła ona też na różne kategorie produktów, m.in. elektronikę. Zaczniemy jednak od najbardziej tradycyjnych ozdób. Rozbieżność cen bombek podobnie jak zawsze, jest bardzo duża. Najtańsze bombki w najpopularniejszych marketach możemy kupić na sztuki. Kosztują one w granicach około 5 złotych za sztukę.

Nieco inaczej temat cen ozdób świątecznych ma się w przypadku bombek w paczkach. Ceny tych najtańszych, marketowych zaczynają się od kilkunastu złotych. Paczka kilku solidniejszych sztuk bombek to cena około 30-40 złotych. Oczywiście do kieszeni sięgniemy dużo głębiej jeśli zdecydujemy się na ozdoby świąteczne wykonane ręcznie. Za takie bombki trzeba zapłacić od kilkudziesięciu złotych za sztukę do nawet kilkuset złotych za paczkę.

Na choinkach tradycyjnie nie może zabraknąć też lampek i świecidełek. Tu przedział cenowy, podobnie jak w przypadku innych ozdób, jest bardzo różny. Najtańsze paczki lampek choinkowych to koszt około 20-30 złotych. Za te bardziej solidne i dłuższe przyjdzie nam zapłacić około 50-80 złotych. Najdłuższe i najdroższe sznury żarówek, które udało nam się znaleźć kosztowały kilkaset złotych (podobnie w przypadku lampek ogrodowych).

Ceny różnokolorowych łańcuchów zdobiących choinki to wydatek, który zaczyna się od około pięciu złotych. Zdecydowanie więcej przyjdzie nam zapłacić za rozświetlone renifery czy bałwany, które trafią do ogrodu. Za średniej wielkości ozdobę trzeba zapłacić od około 150 do 300 złotych.

Gwiazdy mundialu. Tragiczny los piłkarzy. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE