sklep, market, zakupy/ zdj. poglądowe

i

Autor: pexels

To KONIEC popularnej sieci marketów w Polsce. Ma w naszym kraju ponad tysiąc sklepów

2022-05-25 15:14

Carrefour Polska zmienia właściciela. Sieć ma zostać przejęta przez Mid Europa Partners. Czy popularne sklepy znikną z Polski? Czy nie zrobimy już w nich zakupów? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Carrefour zmienia właściciela. Czy zniknie z Polski?

O przejęciu Carrefour Polska mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz temat powrócił. Firma ma mieć spore problemy finansowe. Jak podaje portal dlahandlu.pl, Carrefour ostatnio wycofał się ze Słowacji.

Teraz przeszedł czas na Polskę. Sieć ma zostać przejęta przez Mid Europa Partners - fundusz, który jakiś czas temu rozwinął w naszym kraju Żabkę. Obecnie jest natomiast jednym z akcjonariuszy Allegro. Jak czytamy w dlahandlu.pl, informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez obie spółki.

Carrefour na polskim rynku istnieje od 25 lat. W tym czasie w naszym kraju otworzono 955 sklepów, w tym m.in. ponad 90 hipermarketów i ponad 150 supermarketów. Dodatkowo sieci podlega również 40 stacji paliw. Od stycznia do marca 2022 sprzedaż Carrefoura wyniosła 20,24 mld euro. To o 9 proc. więcej niż porównaniu z poprzednim kwartałem.

Póki co, jeszcze nie wiadomo, co stanie się ze sklepami.

Białystok. Pościg przez centrum miasta za kierowcą. 38-latek był poszukiwany

Inflacja? Zadłużenie?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak wydostać się z finansowego dołka!

Listen to "Najlepszy sposób, by pozbyć się długów!" on Spreaker.