Broń i masa narkotyków. Policjanci zatrzymali dilera z Nowej Huty

2020-01-27 10:40
Narkotyki
Autor: Pixaby

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Jak poinformowała Małopolska Policja, w minionym tygodniu zatrzymano 30-latka, który w swoim mieszkaniu posiadał spore ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie teraz za uprawę i czerpania korzyści z udzielania środka odurzającego innej osobie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci w zeszłym tygodniu udali się w rejon Nowej Huty, gdzie w jednym z bloków miał mieszkać mężczyzna podejrzewany o posiadanie zabronionych substancji. W trakcie obserwacji kryminalni zauważyli go, gdy wchodził do piwnicy budynku. Przed klatką stał natomiast inny mężczyzna, który co chwilę się rozglądał, sprawiając wrażenie, że na coś czeka.

W momencie, kiedy pierwszy z nich wyszedł z piwnicy, kryminalni wylegitymowali obydwu. W trakcie kontroli u 30-latka policjanci znaleźli susz roślinny zawinięty w folię aluminiową. Mężczyzna oświadczył, że jest to marihuana, którą zamierzał sprzedać obecnemu na miejscu 26-latkowi. Przyznał się też, że w jego mieszkaniu znajdują się niedozwolone substancje, co kryminalni potwierdzili podczas przeszukania.

Dodatkowo policjanci zeszli do piwnicy, gdzie jak się okazało, oprócz znajdującego się tam suszu roślinnego 30-latek uprawiał kilka krzewów marihuany. Funkcjonariusze znaleźli też sprzęt, który mężczyzna wykorzystywał do uprawy. Dodatkowo w jego samochodzie policjanci znaleźli broń gazową. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W sumie kryminalni zabezpieczyli prawie 550 gramów marihuany. Wobec 30-latka zastosowany został policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Usłyszał on zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy narkotyków oraz udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE