Obrady Rady Miasta Krakowa

i

Autor: Aleksandra Wasilewska Obrady Rady Miasta Krakowa

Brak decyzji o przeprowadzeniu badań w Nowej Hucie. Dyskusja przełożona!

2023-03-09 12:35

Nie było dyskusji nad przeprowadzeniem badań środowiskowych w Nowej Hucie. Radni przełożyli rozmowy na kolejne obrady. Te odbędą się za dwa tygodnie. Radni przekonują, że badania środowiskowe w Nowej Hucie są konieczne i są sceptyczni do wprowadzenia na tym terenie strefy przemysłowej.

Krakowscy radni przełożyli rozmowy o przeprowadzeniu w Nowej Hucie badań środowiskowych. Wszystko przez trwającą przez ponad dziesięć godzin środową dyskusję o projekcie Nowego Miasta. Ten został odrzucony w pierwszym czytaniu. Radni przekonują, że badania środowiskowe w Nowej Hucie są kluczowe.

- Wykonanie da nam odpowiedź na to, czy zarówno gleba, woda w rejonie Kombinatu sprawia, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, że można tam prowadzić działalność rolniczą i czy można będzie tam wprowadzić zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną - mówi radny Łukasz Maślona z klubu Kraków dla Mieszkańców.

Był pomysł, aby w Nowej Hucie powstała strefa przemysłowa. Radni są co do tego sceptyczni. Przedstawiciele ArcelorMittal Poland, którzy działają na tym terenie, podkreślają, że nie będą robić nic bez zgody miasta i krakowian.

- Nie chcemy realizować projektów, które budzą sprzeciw mieszkańców. Nie będziemy inicjować działań, mających na celu ustanowienie takiej strefy. Nie planujemy też budowy żadnych instalacji, które generowałyby zanieczyszczenia środowiska - tłumaczy Sylwia Winiarek-Erdoğan, rzeczniczka prasowa ArcelorMittal Poland.

To już trzecie podejście radnych do przeprowadzenia badań środowiskowych w Nowej Hucie. Wcześniejsze projekty blokował Wojewoda Małopolski i Prezydent Krakowa. Dyskusja i głosowanie radnych odbędzie się najpewniej 22 marca.

Budują tramwaj do Górki Narodowej. Wielkie zmiany na północy Krakowa

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pseudonimy znanych miast. Znasz je?

Pytanie 1 z 15
Na start: Big Apple (Wielkie Jabłko) to określenie używane w stosunku do...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE