Arcybiskup Metropolita krakowski Marek Jędraszewski

i

Autor: Łukasz Gągulski

Boże Ciało 2020 Kraków. Kuria zachęca do udziału w procesjach. Koronawirusa już nie ma?

2020-06-10 7:16

Czy Kościół nie widzi już zagrożenia koronawirusem? Abp Marek Jędraszewski zachęca do licznego uczestnictwa w procesjach Bożego Ciała. W Krakowie główne uroczystości mają odbyć się na Wawelu i Rynku Głównym.

Spis treści

  1. Boże Ciało 2020. Czy odbędą się procesje?
  2. Boże Ciało 2020. Czy procesje odbędą się w Krakowie?
  3. Boże Ciało 2020. Obchody Święta w Krakowie

Boże Ciało 2020. Czy odbędą się procesje?

Przypomnijmy, że zgodnie z wprowadzonym czwartym etapem odmrożenia gospodarki zniesiony został limit osób w miejscach kultu religijnego. W świątyniach obowiązkowe jest jednak noszenie maseczek lub w przypadku ich braku, zachowanie 2 m odstępu. Wiele osób zastanawiało się, czy w związku z tym procesje Bożego Ciała w tym roku się odbędą. Krakowska Kuria wydała oświadczenie w tej sprawie.

Boże Ciało 2020. Czy procesje odbędą się w Krakowie?

W tym roku Boże Ciało wypada 11 czerwca. Czy procesje odbędą się w naszym mieście? Okazuje się, że tak. Co więcej, gorąco zachęca do tego abp Marek Jędraszewski. Liczy również na dużą frekwencję.

Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału - napisał abp Marek Jędraszewski we Wskazaniach w sprawie procesji Bożego Ciała.

W oświadczeniu czytamy, że w procesji konieczne będzie zachowanie środków bezpieczeństwa, czyli utrzymanie dystansu 2 m od innych uczestników lub zasłanianie ust i nosa.

Boże Ciało 2020. Obchody Święta w Krakowie

W Krakowie główne uroczystości związane z Bożym Ciałem rozpocznie Msza święta o godz. 9.00 na Wawelu. Następnie procesja traktem królewskim uda się na Rynek Główny i zakończy przy czwartym ołtarzu przed Kościołem Mariackim.

Dziki komis samochdów w krakowskich Czyżynach? Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Nowy most w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE