Bohaterski czyn mieszkańca Małopolski. Zatrzymał pijanego kierowcę

2020-02-05 15:03
Wypadek
Autor: Pixaby

Nietrzeźwy kierowca spowodował we wtorek stłuczkę na terenie Spytkowic. Sprawcę wypadku zatrzymał inny mężczyzna, który czując woń alkoholu, wezwał także policję.

We wtorek po godzinie 16:00 dyżurny wadowickiej komendy został poinformowany o ujętym nietrzeźwym kierującym, który na terenie Spytkowic doprowadził do kolizji drogowej. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, wstępnie ustalili, że kierowca opla włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej chevroletem (poruszającej się prawidłowo), w efekcie czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Widzący zdarzenie inny kierujący zatrzymał się, by sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Jak się okazało, od mężczyzny jadącego oplem, była wyczuwalna silna woń alkoholu, ponadto chciał oddalić się z miejsca, jednak świadek zdarzenia zabrał mu kluczyki od samochodu i uniemożliwił kontynuowanie dalszej jazdy, jednocześnie informując Policję.

Mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był nietrzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie, które wykazało ponad 2,8 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on aktualnych uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE