Książki w bibliotece

i

Autor: Michał Rejduch Sądecką Bibliotekę Publiczną w 2021 roku odwiedziło ponad 120 tysięcy czytelników

Biblioteka Kraków znów rzuca wyzwanie swoim czytelnikom

2022-02-04 21:01

„Miało być jednorazowe wydarzenie, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i postanowiliśmy ruszyć z drugą edycją” - tak przedstawiciele Biblioteki Kraków komentują wyzwanie, jakie rzucają swoim czytelnikom. Chodzi o akcję #52 Tygodnie z Biblioteką Kraków. Jej celem jest przeczytanie 52 książek w 52 tygodnie.

Inaczej niż przed rokiem, lektur nie będą polecać wybitne postacie ze świata kultury, a… sami czytelnicy. 

Stworzyliśmy grupę na Facebooku, do której zapraszamy wszystkich chętnych, by mogli się podzielić swoimi opiniami i coś polecić, a my co tydzień będziemy niejako moderując to wrzucać jakiś tytuł, albo ktoś wrzuci i on będzie rozpętywał jakąś dyskusję - tłumaczy Piotr Wasilewski, rzecznik Biblioteki Kraków

Dodaje, że ubiegłoroczna edycja akcji pozytywnie wpłynęła na frekwencję w czytelni, pomimo pandemicznych ograniczeń. 

Ludzie chętniej przychodzą, chętniej czytają książki. Być może, gdyby była większa możliwość organizacji takich bezpośrednich spotkań w bibliotece to na pewno byłoby inaczej - zapewnia. 

Wsparciem dla czytelników jest lista 52 kategorii lektur. Wśród nich między innymi książka z zacięciem feministycznym, polski reportaż czy książka o alpinizmie. Lista proponowanych lektur a także link do facebookowej grupy znajdziecie na stronie Biblioteki Kraków.

Poradnik Zdrowie - Kasze - rodzaje i właściwości

QUIZ. Karnawałowy quiz muzyczny. Mega hity, ale pytania mogą mocno cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi zespół Boney M?