Szczepienia przeciw COVID-19 w powiecie szczecineckim

i

Autor: DoroT Schenk z Pixabay

Bezpłatne szczepienia. Gdzie w Krakowie zaszczepić się przeciwko grypie?

2022-10-17 14:03

Bezpłatne szczepienia na grypę już dostępne w Krakowie! Mogą z nich korzystać najmłodsi mieszkańcy Krakowa od szóstego miesiąca do piątego roku życia. W akcji mogą wziąć też udział dzieci uchodźców z Ukrainy. Działania prewencyjne są ważne, zwłaszcza, że w Polsce zastraszająco szybko wzrasta liczba chorych na wirusa grypy.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w Krakowie. Kto może skorzystać?

Trwa sezon grypowy, wielu ludzi choruje i coraz trudniej rozróżnić grypę od koronawirusa, zwłaszcza, że kolejne warianty COVID-u dają bardzo podobne objawy. Do szczepień na grypę kwalifikują się dzieci z terenów gminy Kraków i dzieci uchodźców z nadanym numerem PESEL. Najmłodsi, którzy nie byli szczepieni, będą musieli przyjąć dwie dawki w czterotygodniowym odstępie. Rzeczniczka prasowa Szpitala im. Stefana Żeromskiego, Anna Górska zapewnia, że preparaty nikomu nie zaszkodzą, a na pewno pomogą:

- Szczepienia przeciwko grypie są zupełnie bezpieczne. To kolejna edycja programu, a jak dotąd nie zgłaszały się do nas osoby, które miałyby jakiekolwiek problemy. Dla dzieci od dwóch do pięciu lat przygotowaliśmy szczepionkę w formie aerozolu do nosa. Przed każdym podaniem preparatu dziecko jest badane przez lekarza, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Szczepienie pomaga uniknąć powikłań grypowych, których największe ryzyko istnieje właśnie u dzieci w wieku do piątego roku życia.

Jak zapisać się na szczepienie?

Szpital Żeromskiego prowadzi telefoniczną rejestrację na szczepienia przeciwko grypie w dni robocze od 8:00 do 12:00, pod numerem telefonu 734 218 445 i od razu wyznacza pacjentom termin wizyty. Szczepienia są prowadzone w budynku H, na osiedlu Na Skarpie w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godziny 14:00 do 20:00. Wyjątkiem jest czwartek – od godziny 8:00 do 20:00 i jedna sobota w miesiącu od godziny 8:00 do 11:00. Szczepienia dla dzieci są bezpłatne.

- Akcja na pewno potrwa jeszcze do końca listopada, do wyczerpania zapasów, ale nie wykluczamy, że będzie przedłużona. Są jeszcze zarówno miejsca, jak i szczepionki, z których można skorzystać. Do tej pory zgłaszają się dzieci tak z Krakowa, jak i najmłodsi uchodźcy z Ukrainy – dodaje Anna Górska, rzeczniczka prasowa Szpitala im. Stefana Żeromskiego.

Nożownik zaatakował w szpitalu

Prymus czy zdolny, ale leniwy - jakim typem ucznia jesteś? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Zbliża się szkolne przedstawienie. Jaką będziesz pełnił rolę?