Szczepienia przeciw COVID-19 w powiecie szczecineckim

i

Autor: DoroT Schenk z Pixabay

Bezpłatne szczepienia. Gdzie w Krakowie zaszczepić się przeciwko grypie?

2022-10-17 14:03

Bezpłatne szczepienia na grypę już dostępne w Krakowie! Mogą z nich korzystać najmłodsi mieszkańcy Krakowa od szóstego miesiąca do piątego roku życia. W akcji mogą wziąć też udział dzieci uchodźców z Ukrainy. Działania prewencyjne są ważne, zwłaszcza, że w Polsce zastraszająco szybko wzrasta liczba chorych na wirusa grypy.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w Krakowie. Kto może skorzystać?

Trwa sezon grypowy, wielu ludzi choruje i coraz trudniej rozróżnić grypę od koronawirusa, zwłaszcza, że kolejne warianty COVID-u dają bardzo podobne objawy. Do szczepień na grypę kwalifikują się dzieci z terenów gminy Kraków i dzieci uchodźców z nadanym numerem PESEL. Najmłodsi, którzy nie byli szczepieni, będą musieli przyjąć dwie dawki w czterotygodniowym odstępie. Rzeczniczka prasowa Szpitala im. Stefana Żeromskiego, Anna Górska zapewnia, że preparaty nikomu nie zaszkodzą, a na pewno pomogą:

- Szczepienia przeciwko grypie są zupełnie bezpieczne. To kolejna edycja programu, a jak dotąd nie zgłaszały się do nas osoby, które miałyby jakiekolwiek problemy. Dla dzieci od dwóch do pięciu lat przygotowaliśmy szczepionkę w formie aerozolu do nosa. Przed każdym podaniem preparatu dziecko jest badane przez lekarza, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Szczepienie pomaga uniknąć powikłań grypowych, których największe ryzyko istnieje właśnie u dzieci w wieku do piątego roku życia.

Jak zapisać się na szczepienie?

Szpital Żeromskiego prowadzi telefoniczną rejestrację na szczepienia przeciwko grypie w dni robocze od 8:00 do 12:00, pod numerem telefonu 734 218 445 i od razu wyznacza pacjentom termin wizyty. Szczepienia są prowadzone w budynku H, na osiedlu Na Skarpie w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godziny 14:00 do 20:00. Wyjątkiem jest czwartek – od godziny 8:00 do 20:00 i jedna sobota w miesiącu od godziny 8:00 do 11:00. Szczepienia dla dzieci są bezpłatne.

- Akcja na pewno potrwa jeszcze do końca listopada, do wyczerpania zapasów, ale nie wykluczamy, że będzie przedłużona. Są jeszcze zarówno miejsca, jak i szczepionki, z których można skorzystać. Do tej pory zgłaszają się dzieci tak z Krakowa, jak i najmłodsi uchodźcy z Ukrainy – dodaje Anna Górska, rzeczniczka prasowa Szpitala im. Stefana Żeromskiego.

Nożownik zaatakował w szpitalu

Prymus czy zdolny, ale leniwy - jakim typem ucznia jesteś? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Zbliża się szkolne przedstawienie. Jaką będziesz pełnił rolę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE