Będzie regionalizacja obostrzeń w Polsce. Czy w Małopolsce obostrzenia zostaną zluzowane?

2021-04-16 16:09 nm
Będzie regionalizacja obostrzeń w Polsce. Czy w Małopolsce obostrzenia zostaną zluzowane?
Autor: Pixaby Będzie regionalizacja obostrzeń w Polsce. Czy w Małopolsce obostrzenia zostaną zluzowane?

To już pewne! Minister zdrowia poinformował, że w najbliższym czasie zapadną decyzje co do regionalizacji obostrzeń w Polsce. Oznacza to, że w niektórych województwach część reżimu sanitarnego zostanie zdjęta. Pozostałe będą musiały poczekać. Co to oznacza dla Małopolski? Czy może spodziewać się poluzowania obostrzeń?

Przypomnijmy, podczas środowej konferencji rząd przedłużył lockdown w Polsce do 25 kwietnia. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarte zostaną tylko żłobki i przedszkola, będzie również można uprawiać sport na świeżym powietrzu. Co z pozostałymi obostrzeniami? Póki co, wiadomo, że otwarcie hoteli może nastąpić dopiero po 3 maja. W kwestii innych obostrzeń resort zdrowia się nie wypowiedział.

Wiadomo jednak, że planowana jest wprowadzenie regionalizacja obostrzeń. Co to oznacza? Rząd chce zluzować obostrzenia w części Polski. Chodzi o rejony, gdzie sytuacja pandemiczna jest najlepsza. Pozostałe województwa będą musiały poczekać.

Raport z anteny 16.04, godz.10

Na ten moment najlepsza sytuacja panuje na ścianie wschodniej i północnej. Pierwsze do "otwarcia" mogą być warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz podkarpackie.

Natomiast patrząc na średnią liczbę potwierdzonych zakażeń koronawirusem z 7 dni na 100 tys. mieszkańców, to najgorsza sytuacja jest w woj. śląskim (63,3), opolskim (50,3), dolnośląskim (61,5), wielkopolskim (56,9) oraz łódzkim (55,2).

A jak wygląda w Małopolsce? Czy możemy spodziewać się, choć częściowego znoszenia obostrzeń? Niestety nie mamy dobrych wieści. W Małopolsce średnia wynosi 47,0. Może to więc oznaczać, że na znoszenie obostrzeń w najbliższym czasie trzeba wykluczyć.