ferie

i

Autor: pixabay.com

Będą ferie w miejskich placówkach, ale z odpowiednimi obostrzeniami [AUDIO]

2020-12-21 15:11

Warsztaty teatralne, spacery, zajęcia taneczne czy karate - to tylko niektóre propozycje dla najmłodszych na zbliżające się ferie. Dzieci i młodzież mogą zapisywać się na zajęcia w Krakowie w 10 domach kultury i 12 ośrodkach sportowych. Oczywiście wszystkie zajęcia będą się odbywać z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

W tym roku szkolnym ferie zimowe będą odbywać się we wspólnym dla całej Polski terminie: od 4 do 17 stycznia. Skoro powinniśmy ograniczyć przemieszczanie się i wyjazdy poza Kraków, to miasto proponuje między innymi warsztaty i półkolonie dla dzieci. Ten czas można spędzić aktywnie wybierając wycieczki w ulubione miejsca czy też przechadzki po krakowskich parkach i lasach.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że wielu rodziców nie będzie mogło zapewnić opieki swoim dzieciom przez całe dwa tygodnie. Dlatego z pomocą przychodzą im instytucje, które nie tylko posiadają wieloletnie doświadczenie w organizowaniu zimowego wypoczynku, ale wiedzą również, jak organizować zajęcia stacjonarne dla najmłodszych w warunkach pandemii z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Dariusz Nowak z krakowskiego magistratu.

Warsztaty dziennikarskie i fotograficzne, zajęcia relaksacyjne, spotkania podróżnicze oraz rzecz jasna – mnóstwo aktywności sportowych na świeżym powietrzu: zajęcia z tenisa stołowego, wyjścia na kręgle, siłownię, treningi piłkarskie czy seanse w grocie solnej. To tylko wybrane propozycje na zbliżające się ferie zimowe przygotowane przez krakowskie młodzieżowe domy kultury oraz placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe.

Proponujemy zajęcia stałe, czyli dla tych wszystkich członków zespołu, którzy regularnie przychodzą na zajęcia. Ale mamy też coś dla nowych osób. Między innymi proponujemy warsztaty z figur przestrzennych i to będzie realizowane wielotematycznie. Będziemy też organizacje zajęcia fizyczne. Różnego rodzaju ćwiczenia relaksacyjne, rytmiczne, dykcyjne. Wszystko to będzie się odbywało z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych - mówi Małgorzata Pałka z międzyszkolnego ludowego zespołu pieśni i tańca "Krakowiak".

Wszystkie placówki, które będą organizowały spotkania dla dzieci i młodzieży muszą przestrzegać zasad obowiązujących w dobie pandemii koronawirusa. Na przykład sale będą regularnie wietrzone, przed wejściem dzieci będą miały mierzoną temperaturę, w pomieszczeniach będzie płyn do dezynfekcji i trzeba chodzić w maseczkach.

To trudny czas, ale chcemy odciągnąć dzieci na chwilę od komputerów. Nasz ośrodek organizuje półkolonie dla najmłodszych klas szkół podstawowych. Dzieci mają zapewnioną opiekę od godziny 8 do 16. Organizujemy różne warsztaty teatralne, plastyczne, wspólne oglądanie filmów i bajek - wymienia Grażyna Grażyna Morbitzer z Centrum Młodzieży Henryka Jordana w Krakowie.

Ferie odbędą się od 4 do 17 stycznia. Na zajęcia cały czas można się zapisywać, a lista placówek jest dostępna na stronie urzędu miasta.

Proponujemy akcję, która nazywa się klub czasu wolnego. Będą to gry, zabawy towarzyskie. Otwarta będzie pracownia plastyczna z której każdy będzie mógł skorzystać. Sale będą regularnie wietrzone, będziemy chodzić w maseczkach. Zachęcamy do zapisów na zajęcia - mówi Joanna Słomka dyrektor młodzieżowego domu kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie.

Posłuchaj, jak dzieci i młodzież będą mogły spędzić czas podczas ferii w Krakowie:
Wybieramy choinki

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?