Będą darmowe testy dla nauczycieli ze Starego MIasta? Chcą tego radni dzielnicowi

2021-02-16 16:20
Darmowe testy dla nauczycieli
Autor: Kuba Kusy

10 tys. złotych. Taką kwotę radni ze Starego Miasta chcą przeznaczyć na testy antygenowe dla nauczycieli klas 4-8 z siedmiu podstawówek na terenie dzielnicy.

W tej sprawie radni przygotowali projekt uchwały, który trafi pod obrady na najbliższej sesji. Ich zdaniem ta grupa została pominięta w rządowym programie profilaktycznym.

Posłuchaj o sposobach na ssanie w żołądku. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Chcieliśmy wypełnić pewną lukę. Rząd zapewnia testy i szczepionki dla nauczycieli klas 1-3, natomiast nauczyciele klas 4-8 nie są objęci testami, a szczepionki będą mogli otrzymać dopiero za kilka miesięcy, bo nie są wszczepione nawet osoby z I grupy - wyjaśnia Tomasz Daros, przewodniczący rady Dzielnicy I Stare Miasto. 

Edyta Kruk, członkini Rady Dzielnicy liczy, że badania zostaną wykonane jak najszybciej.

Dzieci mogą do szkół wrócić nawet w marcu. Nie mamy dokładnych wiadomości, więc trzeba je zrobić jak najszybciej. Nawet w tym miesiącu - stwierdza. 

Przygotowana przez radnych uchwała przewiduje, że jeżeli część nauczycieli nie zechce się przebadać, to niewykorzystane fundusze na zakup testów mogą być przeznaczone na zakup np. płynów dezynfekcyjnych.

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE