Bajki Disneya i piłka nożna dla dziewczynek w KS Prądniczanka. Bezpłatne zajęcia już od czwartku

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Stadion KS Prądniczanka przy ulicy Boboli 5.

Bajki Disneya i piłka nożna dla dziewczynek w KS Prądniczanka. Bezpłatne zajęcia już od czwartku

2020-10-19 16:43

Pierwsze kroki w piłce nożnej młode dziewczynki mogą postawić w Prądniczance. Krakowski klub okręgowy dołączył do pilotażowego programu PZPN i UEFA "Playmakers". Chodzi o bezpłatne szkolenia dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Warunek uczestnictwa Prądniczanki w programie był jeden: umożliwienie dalszego rozwijania pasji piłkarskiej w kolejnych latach.

Aby zostać zawodową piłkarką trenować trzeba od najmłodszych lat. Dlatego krakowska Prądniczanka została jednym z trzydziestu polskich klubów sportowych, który dołączył do pilotażowego programu UEFA "Playmakers". Dziewczynki w wieku od pięciu do ośmiu lat będą mogły bezpłatnie brać udział w zajęciach sportowych, które łączą piłkę nożną z zabawą.

Bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dziewczynek w Krakowie

Cały scenariusz zajęć powstaje w oparciu o bajkę Disney-owską. W pierwszej fazie to są "Iniemamocni". Scenariusz bajki wpleciony jest w zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej więc będzie oczywiście rzucanie, podbijanie, kopanie - mówi Wiceprezes Prądniczanki Piotr Sędor.

Wiceprezes Sędor przyznaje, że kobieca piłka nożna w Polsce ma wciąż słaby marketing, a więc i finansowanie. Ale to się w ostatnich latach powoli zmienia.

To jest naprawdę duży skok zainteresowania. Zarówno u samych zawodniczek jak i oczywiście u kibiców. Dość powiedzieć tylko to, że w 2011-2012 roku zarejestrowanych oficjalnie zawodniczek było 7,5 tysiąca. Dzisiaj jest ich już 40 tysięcy - mówi Sędor.

To powiedziawszy, jedynym jak dotąd klubem polskiej Ekstraklasy, który utworzył kobiecą sekcję jest Śląsk Wrocław. Zespół powstał w maju tego roku.

Zajęcia oficjalnie ruszają od tego czwartku i będą się odbywały cyklicznie co tydzień od godziny 16:00 w hali sportowej Prądniczanki przy ulicy Majora 12a. Zgłaszać się można w siedzibie klubu. Program jest trzyletni i można go rozpocząć oraz z niego zrezygnować w dowolnym momencie. Liczba miejsc jest nieograniczona.

Z wiceprezesem klubu Piotrem Sędorem rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE