mama

i

Autor: unplash "Babciowe" - 1500 plus dla każdej mamy. Kto otrzyma?

twoje finanse

"Babciowe" czyli 1500 plus dla mamy. Na czym polega? Kto dokładnie otrzyma 1500 złotych?

2023-04-28 15:47

"Babciowe" to nowe świadczenie, które zaproponował ostatnio Donald Tusk. Na czym polega? "Babciowe" to 1500 plus dla każdej mamy. Świadczenie będzie można otrzymać w konkretnym przypadku. Jakim? Dla kogo "babciowe" - 1500 plus dla matek?

1500 złotych dla matek wracających do pracy. Czy to dobry pomysł?

Kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi rozpoczęła się na dobre. Politycy poszczególnych partii prześcigają się w propozycjach nowych programów czy świadczeń, które mogłyby zostać wprowadzone. Przypomnijmy, że sztandarowym programem obecnego rządu jest 500 plus. Tutaj coraz częściej pojawiają się głosy, że świadczenie powinno być zwaloryzowane. Co więcej, rząd chce już w lipcu tego roku wystartować z kolejnym programem. Chodzi o pierwsze mieszkanie.

Co na to opozycja? Donald Tusk podczas ostatniego spotkania w Częstochowie zaproponował nowe świadczenie. Chodzi o "babciowe". Czym jest? Kto dokładnie otrzyma 1500 plus?

"Babciowe" czyli 1500 plus dla każdej mamy. Czym jest?

"Babciowe" to pomysł na nowe świadczenie w Polsce. Na czym ma polegać? "Babciowe", czyli 1500 plus miałoby przysługiwać każdej mamie, która po urlopie macierzyńskim zamierza wrócić do pracy. Jak długo byłoby wypłacane "babciowe"? Donald Tusk zapowiedział, że 1500 złotych matki otrzymywałyby do momentu ukończenia przez dziecko 3 lat.

1500 plus dla matki. Na co będzie można przeznaczyć "babcine"?

Czy "babcine" będzie można przeznaczyć na dowolny cel? Na co matki wydadzą 1500 złotych? Tutaj nie ma jeszcze szczególnych wytycznych. Jak podkreślił polityk, "kobieta, która zdecyduje się, że jednak chce wrócić do pracy i otrzyma te 1500 złotych, które może przeznaczyć na żłobek, na opiekę, może też podzielić się tymi pieniędzmi z tą przysłowiową, symboliczną babcią".

Program "babcia plus" a "babcine" - czym się różnią?

Dodajmy, że już jakiś czas temu pojawił się pomysł na program "babcia plus". Na czym on miałby polegać? Czym się różni od "babcinego", czyli 1500 plus dla każdej mamy? "Babcia plus" to nowe dofinansowanie, które zaproponował rząd. Miałyby je również otrzymywać kobiety, które zdecydowałyby się wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy. Takie rozwiązanie funkcjonuje już na Węgrzech. Świadczenie "babcia plus" przeznaczane jest np. dziadkom, którzy zajmują się wnukiem, gdy mama wróci do pracy. Dodatek jest zależny od dochodów rodzica. Maksymalnie można uzyskać, po przeliczeniu, 3000 złotych. Świadczenie jest wypłacane do 3 r.ż.

Te produkty zawierają mąkę ze świerszczy. Wiele osób nawet o tym nie wie!

Gdyński Klub Pokład zrównany z ziemią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE