Autobusy i tramwaje nie podają częściej. ZTP utrzymuje obcięte rozkłady jazdy

2021-01-13 14:49 nm
mpk Kraków
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Nie ma co liczyć na częstsze kursy komunikacji miejskiej w Krakowie. Zarząd Transportu Publicznego postanowił utrzymać większość ograniczeń w kursowaniu autobusów i tramwajów, które zostały wprowadzone w okresie świąteczno-noworocznym i feryjnym. Powód? Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

W poniedziałek, 18 stycznia skończą się tegoroczne ferie zimowe. Dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły. Wraz z nimi do placówek być może będą podróżować rodzice. Nie oznacza to jednak, że liczba ilość kursów komunikacji miejskiej w Krakowie znacząco wzrośnie. ZTP postanowił w większości utrzymać ograniczenia, które zostały wprowadzone jeszcze na okres świąteczno-noworoczny.

Przepowiednie na rok 2021! Czy czeka nas apokalipsa?

Od najbliższego poniedziałku, 18 stycznia, oficjalnie zakończą się tegoroczne zimowe ferie szkolne. Jednocześnie władze centralne utrzymały większość ograniczeń związanych z trwającą pandemią COVID-19. W związku z tym Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie podjął decyzję o pozostawieniu funkcjonowania większości linii tramwajowych i autobusowych bez zmian w stosunku do okresu świąteczno-noworocznego i feryjnego - czytamy w komunikacie.

Inaczej kursować będzie tylko kilka linii. Sprawdźcie poniżej.

Zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie:

Linie tramwajowe:

  • nr 1, 18, 20, 24 – częstotliwość kursowania w dni powszednie w okresie międzyszczytowym zostanie zwiększona do 10 minut
  • nr 6, 12, 17 – w dalszym ciągu będą zawieszone

pozostałe linie tramwajowe będą kursować bez zmian (z częstotliwością jak dotychczas).

Linie autobusowe:

  • nr 132, 155, 166, 429, 482 – w dalszym ciągu będą zawieszone
  • nr 413 – zostanie przywrócona i będzie kursować w dni powszednie oraz soboty pozostałe linie autobusowe będą kursować bez zmian (z częstotliwością jak dotychczas).