Atak zimy w Małopolsce! Ciężkie warunki na drogach. Część z nich wciąż nie jest odśnieżona [GALERIA]

2021-01-13 7:39 nm

Środowy poranek dla wielu osób mógł być zaskoczeniem. W nocy w Krakowie i w Małopolsce spadło mnóstwo śniegu. W wielu miejscach biały puch leży na drogach. Jest ślisko! Kierowcy, uważajcie na siebie!

Warunki na drogach w Krakowie i w Małopolsce nie należą do najlepszych. Śnieg zaczął już padać we wtorek wieczorem. Sypało całą noc. Dzięki temu środowy poranek przywitał nas sporą warstwą białego puchu. Główne trasy w Krakowie są w większości odśnieżone. Cięższe warunki panują na mniej uczęszczanych uliczkach. Wciąż jednak prószy śnieg. Uwaga kierowcy! Na drogach jest ślisko! Sytuacji nie ułatwia też mocno wiejący wiatr.

Poza Krakowem sytuacja jest nieco poważniejsza. Wciąż w wielu miejscach pada śnieg. Najgorsze warunki panują na odcinku Lubień-Myślenice. Trasa jest przejezdna, jednak miejscami zalega błoto pośniegowa. Jest też bardzo ślisko!

Drogowcy na samej Zakopiance usunęli już warstwę śniegu, ten zalega jednak na drogach przyległych.

W najbliższych dniach sytuacja będzie wyglądać bardzo podobnie. Śnieg ma padać jeszcze w czwartek i piątek. Zacznie też mocno spadać temperatura. W nocy spodziewajmy się około minus 8 stopni Celsjusza. Zimniej będzie jeszcze w weekend. Nawet minus 13.

Krakowskie morsy