Atak Rosji na Ukrainę. Protesty przed konsulatem rosyjskim w Krakowie [ZDJĘCIA]

2022-02-24 16:26

Protesty przed konsulatem rosyjskim w Krakowie rozpoczęły się z samego rana. Obywatele Ukrainy przynieśli ze sobą banery. Widać m.in. na nich napisy: "Historia was rozliczy". Protesty, to echo ataku Rosji na Ukrainę, do którego doszło w nocy w czwartek, 24 lutego. I choć ludzie na placu Biskupim gromadzą się od rana, to główne protesty zaplanowano na ok. godz. 19.00.

Ukraińcy protestują w Krakowie. Pod konsulatem rosyjskim w stolicy Małopolski już około godziny 9.00 zebrały się osoby, by pokazać swój sprzeciw wobec ataku na ich państwo. Protestujący trzymali banery z napisami: "Stop wojnie", "Historia was rozliczy".

Jak podkreśla Andryi Olinyylk przedstawiciel Kongresu Ukraińców w Krakowie, to nie koniec protestów zarówno w Polsce, jak i na świecie.

My jako Związek Ukraińców w Polsce razem ze Światowym Kongresem Ukrainy już wystosowaliśmy swoje apele i już organizujemy ludność ukraińską na protesty W 190 krajach - mówi Andryi Olinyylk przedstawiciel Kongresu Ukraińców w Krakowie.

Wojna na Ukrainie. Tu spoczywają ukraińscy żołnierze polegli w czasie walk

Przypomnijmy, że w nocy w czwartek, 24 lutego Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej w Donbasie". Rosyjskie siły zaatakowały tereny Ukrainy z kilku kierunków. Wybuchy pojawiły się w stolicy kraju. Prezydent Ukrainy wprowadził stan wojenny. Atak rosyjskich wojsk to pokłosie poniedziałkowej decyzji Putina - uznaniu "niepodległości" separatystycznych republik ludowych - ługańskiej oraz donieckiej.

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE