Juniorzy Kraków Football Kings

i

Autor: Wojciech Sidorowicz Juniorzy Kraków Football Kings

Amerykański sport w krakowskim wydaniu. Kraków Football Kings rozpoczęła treningi do sezonu

2021-02-15 11:37

Drużyna Kraków Football Kings rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu rozgrywek. Ten w tym roku jest wyjątkowy, bo futbol amerykański stał się polskim związkiem sportowym. Teraz trwają treningi drużyn juniorów i seniorów. Jako pierwsi wiosną na boisko wyjdą seniorzy.

Kraków Football Kings tworzą dwie drużyny: juniorzy i seniorzy. W pierwszej grają najmłodsi zawodnicy w wieku od 14 do 19 lat. Najbliższy sezon będzie dla drużyny wyjątkowy, ponieważ futbol amerykański został polskim związkiem sportowym.  - To dla nas wielka radość - mówi Katarzyna Ostręga menadżer juniorów Kraków Football Kings.

- Wszystkie drużyny juniorskie biorą udział w ogólnopolskich rozgrywkach. Seniorzy zaczną grać już pod koniec marca, z początkiem kwietnia, a juniorzy od września do listopada. Sytuacja na świecie związana z koronawirusem jest trudna, ale my normalnie przygotowujemy się do sezonu. Na razie po prostu nie wiemy, czy będziemy grali przy widowni, czy nasze mecze będą transmitowane.

Kacper Sadowski, rozgrywający juniorskiej drużyny Kingsów, zdradził nam, że w rozgrywka futbolu amerykańskiego kończy się, gdy powalony na ziemię zostanie przeciwnik. 

- Jest to sport bardzo kontaktowy, przez co wygląda na dość brutalnie. Często mamy takie ryzykowne sytuacje, ale nowoczesny sprzęt w dużym stopniu chroni zawodników. Oprócz trenowania samego futbolu, ćwiczymy także na siłowni oraz stosujemy specjalną dietę. W tym sporcie na ma większych ograniczeń, grać może każdy, zarówno osoba, która ma pięćdziesiąt, jak i sto pięćdziesiąt kilko. Dla każdego znajdzie się miejsce - mówi Kacper Sadowski.

Zmaganiom krakowskich kingów patronuje Radio Eska.

Kraków Football Kings:
Drużyna Kraków Football Kings gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Sonda
Co sądzisz na temat robienia zapasów w obliczu zagrożenia koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE