Akcja ratunkowa w Tatrach. Ratownicy ruszyli po taternika, który utknął na Cubrynie

2021-01-13 12:31
Tragiczny weekend w Tatrach. Kilkanaście interwencji TOPR, dwie ofiary śmiertelne
Autor: Wikipedia Commons

Od wczesnych godzin porannych trwa akcja ratunkowa w Tatrach. Ratownicy ruszyli po mężczyźnie, który utknął w rejonie Wielkiej Galerii Cubryńskiej. Mężczyzna miał spędzić tam noc.

Akcja ratunkowa rozpoczęła się w środę, 13 stycznia wcześnie rano. Ratownicy TOPR ruszyli w kierunku Wielkiej Galerii Cubryńskiej. Utknął tam taternik. Jak poinformował Krzysztof Długopolski w rozmowie z PAP, ratownik dyżurny TOPR mężczyzna spędził tam noc.

Na pomoc taternikowi zostało wysłanych 13 ratowników. Jak podał Długopolski, mężczyzna wędrował samotnie. Nie zgłaszał żadnych obrażeń. Ma jednak problemy z nawigacją i orientacją w terenie.

Warunki w górach są bardzo ciężkie. Pada śnieć i mocno wieje, co powoduje zamiecie śnieżne. W Tatrach obowiązuje też pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Edit. Dzięki poprawom warunków pogodowych ratownikom TOPR udało się dotrzeć śmigłowcem do taternika. Został on przetransportowany do szpitala. Mężczyzna nie uległ wypadkowi, jednak ma podejrzenie odmrożeń.

Posłuchaj o sposobach na ssanie w żołądku. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE