Abp Jędraszewski z wezwaniem na homilii w Niedzielę Palmową. „Nie bójcie się”

i

Autor: PAP/Art Service Poświęcenie palm wielkanocnych w Krakowie

Wiadomości

Abp Jędraszewski z wezwaniem na homilii w Niedzielę Palmową. „Nie bójcie się”

2023-04-02 13:13

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w wygłoszonym kazaniu podczas homilii w katedrze wawelskiej mówił o papieżu Polaku. Jan Paweł II, rozpoczynając swój pontyfikat i kiedy kończyły się dni jego posługiwania Piotrowego, wzywał: "Nie bójcie się" – przypomniał metropolita krakowski.

Niedziela Palmowa w Krakowie

W Krakowie trwają uroczystości poprzedzające Wielkanoc. O godz. 9:45 rozpoczęło się uroczyste święcenie palm, którego dokonywał abp Marek Jędraszewski. Wierni udali się także na mszę, która odbyła się w Katedrze na Wawelu. Podczas homilii abp Jędraszewski przypomniał słowa, które Jan Paweł II wypowiedział, rozpoczynając swój pontyfikat – "Nie bójcie się". Także kiedy kończyły się dni jego posługiwania piotrowego wezwał – "Nie bójcie się".

Nie możemy się bać, bo Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały zwyciężył – podkreślił metropolita i zaznaczył:

Naszym zadaniem jest, by być przenikniętym radością Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. On jest naszą siłą. A w naszym zdążaniu za nim towarzyszy nam Najświętsza Maria Panna.

Jak wspominał arcybiskup, 18 lat temu Niedziela Palmowa przypadła 20 marca, a Jan Paweł II po raz pierwszy nie mógł przewodniczyć uroczystościom. Ojciec święty kilka dni wcześniej powrócił z Polikliniki Gemelli. Po zabiegu tracheotomii nie mógł mówić. Na pl. św. Piotra czekało na niego 10 tys. młodych, którzy przygotowywali się do Światowych Dni Młodzieży w Kolonii.

Papież pojawił się, błogosławił młodym, a jego przesłanie odczytał abp Leonardo Sandri:

Idźcie dalej niestrudzenie wybraną drogą, abyście w każdym miejscu byli świadkami chwalebnego Krzyża Chrystusa. Nie lękajcie się! Non abbiate paura! Niech radość ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana będzie waszą siłą, a Przenajświętsza Maryja Panna niech zawsze wam towarzyszy.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie

Quiz. Co wiesz o potrawach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Czym różni się barszcz biały od żurku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE