80 wystawców zaprezentuje produkty na jarmarku wielkanocnym w Krakowie

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

80 wystawców zaprezentuje produkty na jarmarku wielkanocnym w Krakowie

2023-03-26 10:09

Wystawcy z Polski, Ukrainy, Litwy, Węgier i Słowacji zaprezentują swoje regionalne produkty na jarmarku wielkanocnym organizowanym na Rynku Głównym w Krakowie, który wystartuje już 30 marca.

Międzynarodowy jarmark wielkanocny  w Krakowie

Jarmark Wielkanocny organizowany na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się 30 marca i potrwa do 10 kwietnia. 80 wystawców zaprezentuje na nim świąteczne smakołyki, ale także rękodzieła. Organizatorzy mają nadzieję, że pomimo wysokiej inflacji gości nie zabraknie. Oficjalne otwarcie nastąpi 1 kwietnia. W programie inauguracji znalazły się m.in. występy Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiacy".

-Na płycie Rynku Głównego od strony wieży ratuszowej trwają prace montażowe, przygotowywane są stoiska. Już teraz zapraszamy – jarmark to nie tylko okazja do zobaczenia i skosztowania wyjątkowych potraw, ale i do wsparcia wytwórców tradycyjnych produktów – powiedział PAP Dariusz Michalak z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która organizuje wydarzenie.

Dodatkowe wydarzenia na rynku

Miejsce targów będzie też scenerią dla wydarzeń zaplanowanych na Niedzielę Palmową i Wielką Sobotę. W Niedzielę Palmową na płycie Rynku Głównego odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę oraz ich uroczyste poświęcenie przed kościołem św. Wojciecha. W Wielką Sobotę na rynku będzie miało natomiast miejsce święcenie koszyków wielkanocnych.

W Lany Poniedziałek targi odwiedzi Siuda Baba - tajemnicza postać, przebrany za kobietę i usmolony sadzami mężczyzna z batem, który zaczepia ludzi i oczekuje datków. Jeśli nie dostanie pieniędzy, strzela z bata i daje do pocałowania ubrudzony sadzami krzyż. Towarzyszy mu usmolony Cygan.

ZOBACZ: QUADBALL W KRAKOWIE 

Drużyna Kraków Football Kings gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE