Rusza 60. Krakowski Festiwal Filmowy. Pandemia nie powstrzymała organizatorów!

2020-05-30 10:38 Kuba Paduch, Radio ESKA
Pandemia nie powstrzymała organizatorów. 60. Krakowski Festiwal Filmowy już w niedzielę!
Autor: Krakowski Festiwal Filmowy Wszystkie z blisko 200 projekcji będzie można obejrzeć w internecie za pośrednictwem portali społecznościowych.

Jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce odbędzie się planowo. Już w najbliższą niedzielę rusza Krakowski Festiwal Filmowy. W tym roku, z powodu pandemii, festiwal przeniósł się do internetu.

Prawie 200 filmów z całego świata, w tym kilkanaście pokazów premierowych. Tak w skrócie będzie wyglądał jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się on w całości online. Wszystkie filmy będą emitowane o określonych godzinach na Facebooku i YouTube. Na początek, jubileuszowa niespodzianka.

Zaprosiliśmy na galę otwarcia wspaniałych twórców, którzy byli laureatami pierwszego Krakowskiego Festiwalu Filmowego w 1961 roku. Pan Witold Giersz i Pan Jerzy Hoffman. Zaprezentujemy ich krótkie filmy, które wtedy zdobyły nagrody - mówi dyrektorka programowa Festiwalu Barbara Orlicz-Szczypuła.

Na wszystkich galach i wszystkich wydarzeniach, w roli konferansjera wystąpi Maciej Stuhr. Oczywiście, też przez sieć.

Myślę, że Festiwal będzie niezapomniany przez lata. Nie tylko za sprawą fantastycznych filmów, które dyrektor [Festiwalu - dop. red.] Krzysztof Gierat zgromadził razem ze swoją wspaniałą ekipą, ale również dzięki temu, że będziemy się spotykać właśnie w ten sposób - mówi Maciej Stuhr.

Tegorocznym laureatem dwudziestej trzeciej nagrody Festiwalu, Smoka Smoków, został węgierski dokumentalista Péter Forgács. Impreza zacznie się już w tą niedzielę i potrwa tydzień. Cały program Festiwalu znajdziecie tutaj.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.