Głodowe zasiłki dla bezrobotnych. Gorzej być nie może?

i

Autor: pxfuel.com

Twoje finanse

550 złotych od ZUS-u bez względu na wiek. Wystarczy złożenie jednego wniosku

2023-06-29 15:33

Dodatek ZUS dla sierot zupełnych. Okazuje się, że dodatek ZUS w wysokości 550 złotych może dostać każdy niezależnie od wieku. Komu się należy dodatek sierocy? Dodatek ZUS może dostać osoba uprawniona do renty rodzinnej, która nie posiada już obojga rodziców (lub gdy ojciec był nieznany).

Spis treści

  1. Dodatek ZUS dla sierot. Jak go uzyskać?
  2. Jak i do kiedy złożyć wniosek o dodatek ZUS dla sierot zupełnych?
  3. Jak długo czeka się na przyznanie dodatku ZUS dla sieroty zupełnej?

Dodatek ZUS dla sierot. Jak go uzyskać?

Ile wynosi dodatek dla sieroty zupełnej 2023? Od 1 marca tego roku aż 553,30 zł i to bez względu na wiek osoby, która ubiega się o świadczenie. Ten dodatek ZUS mogą dostać osoby uprawnione do renty rodzinnej nieposiadające obojga rodziców (lub też, gdy ojciec był nieznany). Jakie dokumenty są potrzebne, by dostać ten dodatek? Formalności nie jest wiele, gdyż należy złożyć:

  • wniosek o dodatek dla sieroty zupełnej,
  • dokumenty stwierdzające daty zgonu rodziców,
  • ewentualnie dokument stwierdzający datę zgonu matki i akt urodzenia, z którego wynika brak danych ojca.

Jak i do kiedy złożyć wniosek o dodatek ZUS dla sierot zupełnych?

Wniosek o ten dodatek ZUS można złożyć w dowolnym czasie, oczywiście po spełnieniu warunków koniecznych do jego przyznania. Wniosek o dodatek dla sieroty zupełnej składać można osobiście lub przez pełnomocnika w dowolnej jednostce organizacyjnej ZUS, czy chociażby wysyłając go pocztą.

Jak długo czeka się na przyznanie dodatku ZUS dla sieroty zupełnej?

Po analizie wniosku i załączonej dokumentacji oraz ewentualnym przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, organ rentowy wydaje decyzję o przyznaniu dodatku dla sieroty zupełnej w terminie 30 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji. Wszyscy ci, którzy mieliby jakiekolwiek problemy z wypełnianiem wniosku lub też innymi formalnościami mogą zasięgnąć porady pracowników ZUS pod numerem 22 560 16 00.

Za co można dostać mandat na plaży? Niektórych rzeczy nawet byś nie podejrzewał! [GALERIA]

AFERY rządu? Polacy w SZOKU! Kocham tylko BOGA i PiS! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE