29. Finał WOŚP: Kraków gra z Orkiestrą. Budowle rozświetlą się na czerwono

2021-01-21 13:25
Kładka Bernatka
Autor: Flickr, CC

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Kraków, jak co roku dołączył do wspierania tej wyjątkowej akcji. W niedzielę, 31 stycznia poszczególne punkty w mieście rozświetlą się na czerwono. O które chodzi?

29. Finał WOŚP: Kraków zaświeci się na czerwono dla Orkiestry

Kraków co roku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na ulicach znów pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać datki do puszek. W 29. Finał WOŚP zaangażował się również prezydent Krakowa. Jacek Majchrowski fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego Szkieletora. Przedmiot posiada certyfikat autentyczności, podpisany został przez przedstawicieli biura architektonicznego zajmujące się projektem i przebudową budynku.

Dodatkowo w niedzielę, 31 stycznia kładka o. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka oraz wieża Emitel na Krzemionkach zostaną podświetlone na kolor czerwony. Tym samym Kraków przyłączy się do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zamieszkał w mongolskiej jurcie na terenie Politechniki Krakowskiej

29. Finał WOŚP inny niż te dotychczas

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Wydarzenie, które co roku miało miejsce na początku roku, zostało przesunięte przez pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczny Finał WOŚP będzie znacznie różnić się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nie będzie wielkich towarzyszących mu wydarzeń. Wolontariusze będą zbierać datki do puszek, ale odbywać się to będzie bez "przyklejania" serduszek.

Tegoroczne hasło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to "Gramy z głową". Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i wspomogą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Czy poznasz polskie kluby piłkarskie po herbie? Będzie trudniej niż myślisz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Na początek banał na rozgrzewkę. Do kogo należy ten herb?
Herb Legii Warszawa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE