29. Aukcja Wielkiego Serca przeniesiona do sieci z powodu pandemii. 200 dzieł w licytacji

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Tak prezentuje się część licytowanych dzieł sztuki.

29. Aukcja Wielkiego Serca przeniesiona do sieci z powodu pandemii. 200 dzieł w licytacji

2020-11-23 17:51

Trwa jedna z najdłuższych akcji charytatywnych w Krakowie. Od szesnastego listopada działa Aukcja Wielkiego Serca, na której można wylicytować jedno z 200 dzieł znanych polskich artystów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie i Rozwój specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 imienia Jana Matejki.

Wielcy artyści wykazali się wielkim sercem. Przekazali dwieście dzieł, głównie malarskich na dwudziestą dziewiątą edycję krakowskiej Aukcji Wielkiego Serca. Wydarzenie w tym roku zostało przeniesione do sieci ze względu na pandemię koronawirusa. Internetowa licytacja to encyklopedia współczesnego polskiego malarstwa.

W zasadzie zaczynając od litery A, od Magdaleny Abakanowicz, poprzez wielu wspaniałych artystów, którzy zdecydowali się nam podarować w tym roku swoje prace. Wilhelm Sasnal, Zdzisław Beksiński, Jan Młodożeniec, Józef Tchórzewski - wymienia wiceprezes Stowarzyszenia Wielkie Serce Jarosław Statek.

Dochód ze sprzedaży dzieł artystycznych zostanie przekazany na rzecz wsparcia wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 imienia Jana Matejki.

Dzięki środkom, które uzyskujemy ze sprzedaży organizujemy przede wszystkim pomoc dla tych wychowanków, rehabilitację, zajęcia rewalidacyjne, cały program wycieczek, wyjazdów, obozów rehabilitacyjnych - wymienia znowu Jarosław Statek.

Wielki finał akcji odbędzie się w najbliższą sobotę. Również w Internecie, tak samo jak cała akcja. Aukcję znajdziecie tutaj i tutaj.

Tegorocznej Aukcji Wielkiego Serca przyjrzał się nasz reporter Kuba Paduch:
200 dzieł do wylicytowania w 29. Aukcji Wielkiego Serca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE