13. Konkurs Kraków Bez Barier za nami. Nagrodzonych zostało aż 17 projektów

2020-07-03 14:49 Kuba Paduch, Radio ESKA
13. Konkurs Kraków Bez Barier za nami. Nagrodzonych zostało aż 17 projektów
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Na Gali Finałowej pojawił się Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Każde wystąpienie było tłumaczone na język migowy.

Kraków nagrodził projekty, które poszerzają dostępność miasta dla osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o konkurs Kraków Bez Barier. Za nami jego 13. już edycja.

Nagrody za krakowskie projekty przyjazne osobom z niepełnosprawnościami rozdane. W piątek, w Pałacu Krzysztofowy na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się 13. już Gala Finałowa konkursu Kraków Bez Barier. Nagradzane były nie tylko inwestycje o wysokim stopniu dostępności, ale również na przykład nowe technologie.

To co nas interesowało to wyjątkowość projektów. W jaki sposób te projekty autentycznie poprawiały w przypadku działań społecznych życie osób z niepełnosprawnościami, ułatwiały poruszanie się - mówi Wiceprzewodniczący Kapituły Konkursowej Andrzej Stromidło.

Wśród nagrodzonych byli między innymi Zarząd Zieleni Miejskiej, założyciel Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy Paweł Kękuś, czy Muzeum Książąt Czartoryskich.

Przede wszystkim Pałac jest dostępny. Są windy, wygodne wejście. Jest ścieżka prowadząca osoby niewidome. To co w tej chwili jeszcze musieliśmy wstrzymać to jest ścieżka sensoryczna, która jest efektem pracy naszego działu edukacji, ale już za chwilę będzie uruchomiona - mówi Pełnomocniczka Muzeum do spraw osób z niepełnosprawnościami Iwona Parzyńska.

W sumie spośród 55 projektów, wybrano aż 17 laureatów.

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani