Zachodniopomorscy policjanci apelują do kierowców i pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze

2020-11-12 12:42 lw
Zmienne warunki na drodze
Autor: pixabay Zmienne warunki na drodze

W ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia na terenie naszego województwa doszło do 188 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 218 zostało rannych. W tym czasie piesi uczestniczyli w 71 wypadkach. 7 osób zmarło, a 67 odniosło obrażenia

W dwóch pierwszych miesiącach br. na drogach naszego regionu doszło do 141 wypadków ( w 59 z nich uczestniczyli piesi), 15 osób zginęło ( 3 pieszych), a 150 osób zostało rannych ( 55 pieszych). W tym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego doszło również do 3126 kolizji.

Zachodniopomorscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Jesienna aura jest trudnym czasem zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Pogarszające się warunki jazdy, znacznie wydłużają drogę hamowania, co w konsekwencji prowadzić może do kolizji i wypadków drogowych.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Apel także do pieszych, aby nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, tego typu zachowania prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, które mogą prowadzić do przykrych konsekwencji.

Kosta Projekt - gra komputerowa osadzona w Katowicach