Tysiące morsów i foczek w jednym miejscu. Międzygalaktyczna impreza w Mielnie

2020-02-04 12:28
XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Autor: Materiały Prasowe XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Blisko 6 tysięcy zimnolubnych weźmie udział w XVII Międzynarodowym Zlocie morsów w Mielnie. W tym roku impreza ma mieć charakter międzygalaktyczny.

Pierwsi zimnolubni zawitają do Mielna już w czwartek. Przyjadą nad Bałtyk nie tylko z całej Polski, ale i zza granicy. Na XVII Międzynarodowym Zlocie Morsów zagoszczą morsy m.in. ze Szwecji, Niemiec i Węgier.

W tym roku program imprezy został znacznie rozbudowany. Obok standardowych wydarzeń jak Śniadaniowy Bieg Morsów, Turniej Mrozoodpornych oraz Wielki Bal Morsów pojawi się sporo nowości.

- Zacznijmy od tego, że po raz pierwszy podczas zlotu odbędzie się prawdziwy ślub – wyjawia Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury. - Podczas ubiegłorocznego zlotu morsów jedna z par zaręczyła się i teraz powiedzą sobie sakramentalne "tak". Ślubu młodej parze udzieli bBurmistrz Mielna, Olga Roszak-Pezała.

Gwiazdą zlotu będzie zespół Piersi, który specjalnie na to wydarzenie napisał utwór i będzie do niego kręcił na miejscu wideoklip. Przez 4 dni trwania imprezy zimnolubni będą mogli wziąć udział w:

  • Bali Party pod Gwiazdami,
  • Turnieju Mrozoodpornych,
  • Biesiadzie w Kosmosie.

Wszystkie morsy zatańczą także przeciwko przemocy wobec kobiet podczas akcji One Billion Rasing. Nazywam się Miliard.

Anna Ledochowicz dodaje, że podczas imprezy będzie prowadzona akcja charytatywna. - Dołączyliśmy do akcji Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku - tłumaczy dyrektor CK. - Podczas zlotu będziemy zbierać kredki, maskotki, gry i zabawki dla chorych dzieci przebywających w szpitalach.

Ukoronowaniem zlotu będzie niedzielna parada morsów. Jej uczestnicy, jak co roku, zaskoczą niecodziennym strojami, tym razem kosmicznymi. Następnie, w samo południe, wszyscy zimnolubni zanurzą się w morskich toniach.

Nad bezpieczeństwem morsów i foczek czuwać będą ratownicy WOPR, nurkowie oraz ratownicy pogotowia medycznego. Organizatorzy liczą również na duże zainteresowanie ze strony widzów. Zlot Morsów w Mielnie ruszy od czwartku i potrwa do niedzieli.

Patronem medialnym imprezy jest Radio Eska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE