X Bałtycki Festiwal Modelarski za nami. Posłuchaj i obejrzyj relację z imprezy!

2021-07-05 14:50
W znacznej części dominowały pojazdy i maszyny wojenne
Autor: JS W znacznej części dominowały pojazdy i maszyny wojenne

Święto modelarzy odbyło się w dniach 2-4 lipca w hali sportowej kampusu Politechniki Koszalińskiej przy ul. Racławickiej. W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięło 150 osób, wystawiono ponad 700 modeli w 50 kategoriach z podziałem na młodzika, juniora i seniora.

Uczestnicy dotarli do Koszalina między innymi z Zamościa, Szczecina, Gliwic, Torunia czy Wrocławia, ale na imprezie gościli też sąsiedzi z czeskiego Náchodu. Podziwiać można było głównie okręty, samoloty, pojazdy pancerne i samochody, ale nie zabrakło również figurek budynków, figurek czy popiersi.

Posłuchaj relacji z koszalińskiego festiwalu modelarstwa

Podczas ceremonii wręczenia nagród, rektor Politechniki Koszalińskiej dr hab. Danuta Zawadzka przyznała specjalne Puchary Rektora. Otrzymali je:🏆 - Kinga Lewandowska - kategoria Junior za model Falcon Millenium🏆 - Paulina Szumska - kategoria Młodzik za model Drakkar🏆 - Wojciech Mateja - kategoria Senior za model Warsztat oraz Marcin Matejka za model samolotu PZL P.11 III.

Zobacz jak wyglądał X Bałtycki Festiwal Modelarski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE