Wyremontowane zostaną ulice Jedności i Głowackiego w Koszalinie. Prace już się rozpoczęły

2021-10-12 14:57
Rozbudowa i przebudowa ul. Jedności oraz ul. Głowackiego
Autor: materiały prasowe Rozbudowa i przebudowa ul. Jedności oraz ul. Głowackiego

Na ul. Jedności został zamknięty odcinek jezdni od ul. Piastowskiej do łuku drogi na wysokości hali sportowej. Z powodu prac ziemnych przejazd jest niemożliwy. To pierwszy etap prac związanych z modernizacją tego fragmentu miasta.

Rozbudowa i przebudowa ul. Jedności oraz ul. Głowackiego polegać będzie na: przebudowie jezdni, chodników oraz zjazdów, kanalizacji deszczowej, pojawią się miejsca postojowe i nowe oświetlenie.

Na skrzyżowaniu ul. Jedności i Głowackiego zaprojektowano rondo.

Konserwator zabytków zezwolił na przełożenie kostki kamiennej w ul. Jedności. Na pozostałych odcinkach obu ulic pojawi się nowa warstwa bitumiczna.

Inwestycja na ul. Jedności i ul. Głowackiego zwiększy bezpieczeństwo przy znajdujących się tu szkołach.

Uporządkowane zostaną także podwórka na zapleczu budynków usytuowanych wzdłuż ul. Pileckiego, także po to, by zapewnić dojazd do budynku wykorzystywanego przez SOS Wioski Dziecięce.

Prace wykonuje firma DOMAR z Tatowa. Koszt inwestycji to 5,3 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE