W szpitalu w Złocieńcu ruszy rehabilitacja pocovidowa. 50 miejsc na początek

2021-04-26 9:09 PAP. Paweł Pązik
W zależności od potrzeb rehabilitacja w Złocieńcu będzie trwała od 3 do 6 tygodni
Autor: Google Street View W zależności od potrzeb rehabilitacja w Złocieńcu będzie trwała od 3 do 6 tygodni

Od 1 maja w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu (woj. zachodniopomorskie) rusza rehabilitacja pocovidowa ukierunkowana na zdrowie psychiczne

Eksperci skupieni wokół dyrektor placówki dr Ewy Gizy opracowali innowacyjny program rehabilitacji pocovidowej ukierunkowanej na kwestie psychiatryczne, psychologiczne i neurologiczne. Choroby na tym tle to wyzwania, które COVID-19 jeszcze bardziej pogłębił.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

NFZ wyraził zgodę na uruchomienie programu w Złocieńcu 1 maja. Na początku na rehabilitację w szpitalu dostępnych będzie 50 miejsc. Dyrektor szpitala w Złocieńcu poinformowała, że z rehabilitacji będzie mogła skorzystać każda osoba ze skierowaniem od lekarza. "Każda osoba, która do nas przyjdzie, będzie pod opieką psychologa, pielęgniarki koordynującej, lekarza rehabilitacji medycznej oraz całego zespołu fizjoterapeutów i pielęgniarek" – tłumaczyła.

"Stworzyliśmy kompleksowy system oddziaływań zarówno na psychikę osoby, jak i na jej problemy somatyczne w zakresie ogólnoustrojowym, rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, pulmunologicznej" – wskazała. 

W zależności od potrzeb rehabilitacja w Złocieńcu będzie trwała od 3 do 6 tygodni. Szpital położony jest na Pojezierzu Drawskim, wśród lasów, nad jeziorem Kańsko.

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii