Trener Anita Unijat rozstaje się z klubem Piłka Ręczna Koszalin SA

2020-06-24 7:52 lw
Anita Unijat
Autor: Materiały prasowe Anita Unijat

Anita Unijat po pięciu latach pracy w roli trenerki Młynów Stoisław nie przedłużyła wygasającej z klubem umowy. Postanowiła odpocząć od zawodu. W nowym sezonie PGNiG Superligi Kobiet drużynę poprowadzi Adrian Struzik

Anita Unijat prowadziła koszaliński zespół we współpracy z Waldemarem Szafulskim przez trzy ostatnie sezony. Dwukrotnie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. W minionym sezonie 2019/2020 jej zespół zakwalifikował się do finału PGNiG Pucharu Polski.

Bardzo dziękujemy trener Anicie Unijat za jej waleczny charakter, za wszystkie sukcesy sportowe osiągnięte z naszym zespołem, wysiłek i trud włożone w budowanie i szkolenie naszej drużyny – powiedział Roman Granosik, Prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Miejsce Anity Unijat w nadchodzącym sezonie zajmie Adrian Struzik. Od 2018 roku jest trenerem reprezentacji Polski juniorek, która zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w 2019 roku (grupa B).

Na stanowisku asystenta trenera bez zmian pozostaje trener Waldemar Szafulski. Nie zmienia się też pozostała część sztabu szkoleniowego Młynów Stoisław Koszalin. Fizjoterapeutą jest Kamil Duda, a psychologiem drużyny - Aleksandra Zienowicz. Za analizę materiałów wideo odpowiadał będzie Dominik Bonisławski.

Pożegnalny mecz Anity Unijat w roli trenerki Młynów Stoisław Koszalin odbędzie się 5 września. Biało-zielone zmierzą się w finale Pucharu Polski z Metraco Zagłębiem Lubin.

Adrian Struzik
Autor: Materiały prasowe Adrian Struzik