Taksówkarze tracą kursy, właściciele busów liczą straty. Koszaliński transport w dobie pandemii

2020-10-21 11:19 lw
Kontrole busów i autobusów
Autor: KMP Koszalin Kontrole busów i autobusów

Koszalin kolejny tydzień pozostaje w czerwonej strefie Covid-19. Oznacza to dodatkowe restrykcje i zaostrzenie reżimu sanitarnego. Także w środkach transportu. To trudny czas zarówno dla prywatnych jak i publicznych przewoźników

- W związku z ograniczeniami obowiązującymi w czerwonych strefach mamy mniej kursów. Bary, restauracje czy puby są czynne tylko do godz. 20 więc koszalinianie nie potrzebują taksówek, aby ich zawiozły po imprezach do domu. Odwołano też wydarzenia kulturalne, a to także przekłada się na naszą pracę – prezes Radmor Taxi, Elżbieta Konarska. Zapewniła jednocześnie, że każda taksówka jest dezynfekowana w zasadzie po każdym kursie, a co kilkadziesiąt minut także wietrzona.

Trudną sytuację w pracy publicznego transportu potwierdzają także kierowcy busów, które odjeżdżają z koszalińskiego dworca.

- Wozimy każdorazowo po kilka osób. Starsi ludzie praktycznie nie jeżdżą. Jak tak dalej pójdzie, to stracimy miejsca pracy. Właścicielom firm przewozowych po prostu nie będzie się opłacało dalsze funkcjonowanie. To jest dramat – mówi naszemu reporterowi jeden z kierowców busa.

Kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń prowadzą koszalińscy policjanci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin przeprowadzili kontrole busów i autobusów zajmujących się obsługą transportową w mieście oraz powiecie koszalińskim.Sprawdzali m.in. czy pasażerowie posiadają wymagane maseczki oraz czy co najmniej połowa miejsc siedzących jest wolna.

Kontrole busów i autobusów
Autor: KMP Koszalin Kontrole busów i autobusów
Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"