Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin zagrają w finale po 11 latach!

2020-09-03 10:24 LW
Zagrają w finale!
Autor: Materiały prasowe Zagrają w finale!

Po raz pierwszy od jedenastu lat szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin zagrają w finale rozgrywek o Puchar Polski. W czwartek, 3 września zmierzą się z drużyną Metraco Zagłębie Lubin. Spotkanie zostanie rozegrane w Gnieźnie

Koszalinianki zagwarantowały sobie udział w finale Pucharu Polski 10 marca, wygrywając u siebie z aktualnymi mistrzyniami Polski, MKS Perła Lublin 24:20.

Był to początek pandemii, dlatego mecz został rozegrany bez udziału publiczności. Mecz finałowy planowany pierwotnie na maj, trzeba było przełożyć na wrzesień.

Nasza drużyna zdobyła Puchar Polski raz w 2008 roku. Już dzisiaj, po dwunastu latach będzie okazja, by powtórzyć ten sukces. W 2009 roku koszalinianki grały w finale, ale nie udało im się obronić trofeum.W roli trenera koszalińskiej ekipy, w meczu o stawkę, zadebiutuje Adrian Struzik, były asystent selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski, były trener narodowych kadr młodzieżowych, a także występującej w PGNiG Superlidze szczecińskiej Pogoni.

Spotkanie zostanie rozegrane w hali sportowo-widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Początek meczu o godzinie 18. Transmisja w TVP Sport.