Sytuacja epidemiczna na terenie Pomorza Zachodniego

2020-05-15 10:07 lw
Dialog społeczny
Autor: ZUW Dialog społeczny

W czwartek (14 maja) odbyło się posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Uczestniczył w nim wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, który przedstawił aktualną sytuację epidemiczną na Pomorzu Zachodnim

W spotkaniu wzięli też udział m.in. przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców.

- Na tle pozostałych województw w kraju sytuacja epidemiczna na Pomorzu Zachodnim napawa optymizmem – podkreślał wojewoda Tomasz Hinc – Przede wszystkim już od kilku dni liczba osób aktywnie zakażonych jest już mniejsza niż osób, które pokonały wirusa. Więcej jest ozdrowieńców, niż chorych. Co więcej - liczba dziennych zachorowań nie przekracza kilku potwierdzonych zakażeń i jest mniejsza od liczby ozdrowieńców.

Jesteśmy przygotowani do opieki nad chorymi, a nasi lekarze ratują pacjentów z bardzo ciężkich stanów. W szpitalach do walki z COVID-19 przygotowaliśmy 648 miejsc, a w izolatoriach 1645 miejsc, a ich aktualne obłożenie nie przekracza kilku procent.

Wojewoda podkreślił, że dialog społeczny, zwłaszcza w czasie pandemii, jest niezwykle ważny i tylko wspólne działanie pozwoli na pokonanie koronawirusa.