Środki ochrony osobistej dla wolontariuszy

2020-04-10 16:40 lw
Działania Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego
Autor: materiały prasowe Działania Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego

Wolontariusze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w piątek, 10 kwietnia 2020 r. otrzymali maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji. Ich zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego

Środki ochrony trafią do 200 harcerzy z całego województwa, którzy pomagają osobom starszym i samotnym zrobić zakupy, zrealizować recepty czy wyprowadzić psa. To miedzy innymi: 13 tys. maseczek, 13 tys. rękawiczek czy 130 l płynu do dezynfekcji. Dostawa zawiera też papierowe ręczniki i mydła. Takie zabezpieczenie pozwoli wolontariuszom przez około trzy tygodnie wykonywać bezpiecznie pracę. 

– Wolontariuszki i wolontariusze swoją życzliwością, otwartością na potrzeby drugiego człowieka i dobrą energią pomagają przetrwać nam ten trudny czas. Dziękujemy wam z całego serca za pomoc, którą niesiecie. Nie zapominamy też o was. Środki ochrony osobistej to podstawa, każdy powinien mieć do nich dostęp – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. 

Urząd Marszałkowski przeznaczył 80 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej oraz środków czystości i higieny dla wolontariuszy. Za realizację zadania odpowiada Wydział Współpracy Społecznej. 

Pomoc wpisuje się w działania Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.